Facebook / Уляна Супрун

Не лише підвищує настрій: Супрун пояснила, чим сміх корисний для організму

  Згідно з дослідженнями, терапевтичний ефект сміху було виявлено в багатьох напрямках медичної допомоги, включно з реабілітацією, онкологічними захворюваннями та в психіатрії

  Науковці вказують, що сміх корисний для здоров'я. Його можна порівняти навіть з користю збалансованої дієти та фізичної активності.

  Згідно з дослідженнями, терапевтичний ефект сміху було виявлено в багатьох напрямках медичної допомоги, включно з реабілітацією, онкологічними захворюваннями та в психіатрії. Деякі дослідження навіть вказують, що сміх здатен покращувати когнітивні функції серед людей похилого віку, пише на своїй сторінці у Facebook в.о. глави МОЗ Уляна Супрун.

  "Сміх підвищує настрій, чим здатен нівелювати шкоду стресу та відчуття тривожності. Адже такі негативні емоції посилюють вироблення гормонів стресу, які пригнічують імунну систему. Як наслідок – ми стаємо більш вразливими до різних захворювань", – наголосила вона.

  Крім того, регулярно з'являються нові дослідження, які пов'язують стрес з розвитком різних захворювань і станів. Саме сміх викликає протилежні реакції та процеси, у порівнянні зі стресом. Він зупиняє вироблення гормону кортизолу і водночас стимулює вироблення нейромедіаторів (біологічно активних хімічних речовин), таких як дофамін, що сприяють кращому самопочуттю та мають заспокійливу дію.

  "Як правило, саме завдяки властивості пригнічувати стрес, сміх вважають корисним для здоров'я: починаючи від його здатності зменшувати запалення до покращення кровотоку", – підсумувала Супрун.

  Попередній матеріал
  У Миколаївській області чоловік відкрив стрілянину по дітях: є травмовані
  Наступний матеріал
  Розігнатися до 10 км/год: через негоду Київ застряг у довжелезних заторах

  Супрун розповіла, чи можна вживати їжу, на яку сіла муха

  Супрун розповіла про небезпеку шкільних лінійок і дала поради, як мінімізувати ризики

  Навантаження має бути на мозок, а не на спину: поради Супрун щодо шкільного рюкзака

  Навчіться казати "ні": Супрун дала п'ять важливих порад трудоголікам

  Супрун розповіла, як "зарядити" мозок

  Супрун розповіла, чим небезпечний стрес і як його подолати