Життєвий баланс

Навчіться казати "ні": Супрун дала п'ять важливих порад трудоголікам

Згідно з дослідженнями, найбільше працюють у Мексиці – близько 43 годин та тиждень, а найменше – в Німеччині. При цьому, найкраще підтримують баланс роботи та особистого життя в Данії. Там це позначається на індексі щастя та добробуту населення

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун нагадує про важливість дотримуватися балансу роботи і особистого життя. Це необхідно, аби бути здоровим, провести тиждень продуктивно і без зайвих витрат сил та енергії, пояснює очільниця МОЗ у власному Facebook.

 "Справді, для багатьох робота – не тільки джерело прибутку, але й можливість для навчання та особистого розвитку. Разом з цим варто пам‘ятати, що коли робота та особисте життя знаходяться не в рівновазі – рівень стресу зростає. Крім того, люди, які перепрацьовують, схильні менше слідкувати за своїм здоров‘ям, втомлюються, недосипають та часто харчуються малопоживною їжею ", – зазначає Супрун.

Водночас вона дає кілька порад, які допоможуть підтримувати здоровий баланс:

  • керуйте своїм часом

Реалістично оцінюйте свої сили. Якщо не маєте часу та ресурсів – краще відмовтесь або делегуйте робочі завдання, з якими не зможете впоратися. Це збереже час та допоможе якісно виконати вашу роботу. Намагайтесь ефективно організувати побутові завдання – прання чи прибирання. Часто вони забирають багато часу, який можна було б використати більш продуктивно.

  • плануйте

Усі сімейні події записуйте в окремому календарі та за можливості ведіть список справ, які треба зробити на роботі та вдома. Ефективне планування допоможе якнайкраще сфокусуватися на завданнях і залишити час на сімейні справи. Без плану спадає рівень продуктивності, до того ж ви можете легко втратити пріоритети та схильні неправильно розподіляти час.

  • вчіться говорити "ні"

Якщо вас просять виконати додаткове завдання – уважно подумайте. Зважте час та зусилля, які вам потрібні для виконання цього прохання. Якщо відчуваєте, що не впораєтеся – не соромтеся відмовляти. Виконання прохань з відчуття вини або зобов'язання може забрати ваш особистий час, який ви могли б витратити на речі, що мають більший сенс для вас.

  • робіть продуктивні перерви

Більшість людей можуть підтримувати максимальний рівень концентрації не більше як 90 хвилин. Після цього значно знижується вміння обробляти інформацію. Якщо вас перебивають під час роботи, вам потрібно буде вдвічі або навіть утричі більше часу, щоб повернутися до виконання завдання.

Діліть робочий час на блоки з ефективними перервами. Пам‘ятайте, найкраща перерва — рухова активність. 

  • Залишайте роботу на роботі

Важливо відокремлювати робочий час від особистого. Тому варто створити своєрідні правила, коли робота та особисте життя не мають перетинатися.

Пам'ятайте, що здоровий спосіб життя має важливе значення для подолання стресу та досягнення балансу між роботою та особистим життям. Харчуйтеся повноцінно, залишайте час на сон, фізичну активність та спілкування з сім'єю.

Дивіться також фотогалерею: 

Такі правдоподібні, що не хочеться їсти: у тайванському кафе створили незвичайне морозиво

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Стрілянина у Харкові: в МВС пояснили, чому загиблого не врятував бронежилет
Наступний матеріал
Стрілянина у міськраді Харкова: нападник також цілив у легковик із дитиною