Скріншот відео

"Це вже крик душі": чому вчителі на Черкащині з літа не отримують зарплату

В обласному департаменті освіти кажуть, що закликали економити державні субвенції, але канівчани одні з небагатьох, хто не дослухався

Канівські освітяни на годину заблокували всі в'їзди у місто. Учителі вимагають виплатити їм заробітну плату та відпускні, яких не отримують ще з літа. Адже у міській казні на освітні потреби немає грошей. Борг перед освітянами вже сягнув 4 мільйонів гривень. Коли їх виплатять – чиновники не кажуть.

Сьогодні від 7-ї ранку всі в'їзди до Канева перекриті – рух заблокували міські вчителі. Вимагають повернути їм зароблені гроші, яких вони не отримували ще від літа.

Півтори сотні вчителів перекрили всі п'ять в'їздів до міста. Разом з колегами вчитель біології Сергій Шукур. Він досі не одержав ані всієї суми відпускних за літо, ані заробленого протягом осені.

"Є там якісь заощадження – вони вже всі вичерпані, є якісь там інші, можливо, підсобне господарство, а по суті ми залишилися ні з чим, комуналка не платиться, в кого діти навчаються – це теж проблема, наприклад, ми прожили літо – в нас син працював, він студент, ми жили на його гроші", – ділиться учитель біології.

Такі історії можуть розповісти майже всі канівські освітяни, які зрання тупцюють на пішохідному переході. Кажуть: економлять на всьому, живуть у борг. Найбільші гроші, які отримували останнім часом – тисяча гривень на місяць.

"Це вже крик душі, учителі доведені до відчаю, потрібно бути толерантними, але ми не можемо погодитися до того, щоб підривали нашу гідність, нас обманювали. Ми повинні бути мотивовані, ми повинні бути креативні, творчі, а для цього самого повітря недостатньо, треба щоб були для цього кошти", – пояснює учителька іноземної мови Оксана Сагайдак.

На заблокованому в'їзді до міста десятки автівок. Та водії до вимушеного затору поставилися з розумінням.

У Канівському управлінні освіти пояснюють – не виплачують зарплату, бо державна субвенція покрила лише 70% від освітянських потреб. У всіх п'яти школах міста мали скоротити класи, а також додаткові та позакласні заняття, але це зробили лише частково. Тому виділені гроші вже витратили, а знайти кошти в невеликому Каневі, щоб покрити недостачу – ніде. Освітянам заборгували вже 4 мільйони гривень.

"Ми самі, освітяни міста Канева, винні, ми не зуміли адаптувати мережу до коштів, які виділяються освітньою субвенцією, відповідність виділених коштів, щоб наша була мережа. В якихось моментах ми скоротилися, скажімо так, а є такі, де це не вдається", – каже начальник відділу освіти Канівської міськради Надія Голда.

В обласному департаменті освіти і науки кажуть, що ще від початку 2018-го закликали економити державні субвенції, але канівчани одні з небагатьох, хто не дослухався. Тепер, щоб допомогти канівським учителям, вимушені забрати гроші в освітян з інших районів.

"Із тих 5,5 мільйонів, які вони зазначають як брак, ми домовилися, що 3,4 млн ми виділяємо за рахунок того, що відбираємо від освітньої субвенції, яку їхні колеги зекономили в інших регіонах – у них, грубо кажучи, забираємо і віддаємо Каневу, бо в них, вибачте, не вистачає. Є деякі бюджети, зокрема і канівський, які не дуже переймалися економією бюджетних коштів, які не виділи власного фінресурсу", – пояснює директор Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський.

Виділити додаткові кошти Міністерство освіти не погодилося, мовляв, резервний фонд уже вичерпаний. Про це повідомили в обласному департаменті освіти. Тому решту – більш як два мільйони – мають знайти канівські чиновники у міському бюджеті.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Зміцнюють оборону: біля передової механіки-водії бронемашин посилюють свої навички
Наступний матеріал
Не в коридорі, а в комфорті: як облаштували сімейну кімнату при дитячій лікарні "Охматдит"
Loading...

У Каневі вчителі від ранку перекрили всі в'їзди до міста

Трагедія на навчаннях "Чисте небо": в Умані попрощалися із загиблим полковником

Мінсоцполітики хоче штрафувати роботодавців, які затримують зарплату

Гройсман: До кінця року вийдемо на середню зарпллату у 10 тис. по Україні

У Рівному масово звільняються водії "швидких" – місто з острахом чекає епідсезону

Аброськін назвав найкримінальніше і найбезпечніше міста України