У Рівному почали звільнятися водії швидкої медичної допомоги. Причина – низька зарплата. Вже бракує п'ятьох працівників. Медики з острахом чекають сезонних захворювань – викликів побільшає, а сідати за кермо "швидкої" буде вже нікому.
Сергій Петровчук працює водієм швидкої допомоги 6 років. Зарплата в нього 3700 грн: "Я ходжу ще підробляю просто. І з того я ще щось маю, і так виживаю. А реально заплатити за комунальні послуги, дитину погодувати, купити одяг – це дуже тяжко".
Нині на рівненській станції швидкої допомоги працює 61 водій. Нещодавно звільнилися четверо, з 1-го листопада – планує піти ще один. Здебільшого тікає молодь, пенсіонерів тримає лише вік.
"Такого в нас не було ніколи. Я за 27 років такого не бачив. До нас було влаштуватися на роботу дуже важко, а зараз просимо – і ніхто не хоче приходити. Немає молоді, шукають десь краще. Ну хто ж за 3700 грн прийде сюди працювати? Ніхто", – бідкається в.о. механіка станції швидкої допомоги Олександр Дончук.
За словами головного лікаря "швидкої" Валерія Ковальчука, поки що бригади медиків встигають виїжджати на виклики вчасно. Але зізнається, з острахом чекають сезону ГРВІ та грипу. Може статися таке, що сідати за кермо буде нікому.
Пояснює: "А все через те, що низька заробітна плата. В нас шофер відпрацює 14 чергувань і отримає менше, чим у бюро по працевлаштуванню".
Уряд обіцяв підвищити зарплати працівникам "швидких" від наступного року. А щоб утримати колектив до того часу, підтримати службу може місцева влада.
Місто може повпливати, область може впливати, залежно від того, хто є власником тих конкретних "швидких". Депутати наші можуть проголосувати за якісь надбавки або преміювання цих працівників", – пропонує варіанти член Громадської ради при МОЗ Юрій Поліщук.
Проте, за даними обласної служби швидкої допомоги, у бюджеті на фінансування бригад до кінця року не вистачає близько 6 млн грн.
Ярослава Мовчан, "5 канал"