Скріншот відео

Зміцнюють оборону: біля передової механіки-водії бронемашин посилюють свої навички

Участь у таких навчаннях беруть переважно недосвідчені бійці, ті, хто цього року вперше підписав контракт

Українські захисники передніх рубежів на сході посилюють бойову готовність з інструкторами навчальних центрів. На Луганщині практикувалися механіки-водії та оператори-навідники броньованих машин піхоти. Як це відбувалося – бачила Вікторія Ковальова.

На шаленій швидкості броньована машина піхоти мчить полігоном. Тут, поблизу Новоайдара, екіпажі БМП-1 вдосконалюють майстерність.

"Навчання завжди потрібні. Навіть, хай буде висококласний спеціаліст, але поновлювати, вдосконалюватися самому. Це все потрібно. Я не сказав би, що воно легко дається. Але зусилля – і все буде добре", – зауважує військовослужбовець ЗСУ Іван.

На допомогу підрозділам, які тримають оборону передніх рубежів, прибули інструктори навчальних центрів, щоб передати свій досвід.

"Якщо довго не стріляти, навички втрачаються. По-перше, їх треба підтримувати для тих, хто знає. А дуже багато хлопців підписали контракт, прийшли по першому разу. То ці навички треба вдосконалювати. Вчитися стріляти в різних видах бою, як у наступі, так і в обороні", – пояснює командир мотопіхотної бригади ЗСУ Володимир Шведюк.

Участь у таких навчаннях беруть переважно недосвідчені бійці. Ті, хто цього року вперше підписав контракт. Один з них – 21-річний Дмитро. Він оператор-навідник бойової машини піхоти.

Кілька місяців тому Дмитро вперше потрапив на фронт. Зараз тримає оборону поблизу Щастя. Але вогонь тут відкривають вкрай рідко – лише в разі загрози життю, тож бойові навички, здобуті раніше в навчальному центрі, швидко забуваються, каже хлопець.

"Це нам допомагає не забути наш досвід. Чогось навчитися нового. І в разі нападу ворога – дати гіду відсіч", – каже Дмитро.

Іван – більш досвідчений навідник. Контракт зі Збройними силами підписав минулого року і разом зі своїм підрозділом пройшов жорстокі бої поблизу Водяного. Каже, його броньована машина не раз відбивала атаки ворога.

"Треба знати саму машину. Її можливості. Знати зброю. Озброєння, яке на цій машині. Гармата, кулемет", – пояснює армієць.

Броньована машина піхоти оснащена кулеметом та гарматою 2А-28 "Гром", калібром 73 міліметри. Стріляє на відстань до 4-х кілометрів.

"Це на сьогодні один з найпотужніших снарядів, дозволених Мінськими угодами. Снаряд до БМП-1", – пояснює Іван.

Армійці кажуть, нині на передовій БМП – використовують у крайньому разі. Проте вона здатна дуже ефективно відбивати ворожі атаки.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Французькі компанії готові заходити в Україну": Зубко розповів, які напрями найбільше зацікавили інвесторів
Наступний матеріал
"Це вже крик душі": чому вчителі на Черкащині з літа не отримують зарплату

Яка військова техніка "Укроборонпрому" користується найбільшим попитом за кордоном – відео

Нині "Укроборонпром" тільки для ПТРК "Корсар" виготовляє сотні ракет, які серійно постачає до ЗСУ – Омельченко

В "Укроборонпромі" розповіли, яка частина з держбюджету йде на виготовлення зброї в Україні

Військові ЗСУ отримали перші БТР-4 із нової української бронесталі – фото

ЗСУ провели антитерористичні навчання у стратегічно важливій області

Мешканців Краматорська закликали не покидати домівок і не панікувати – штаб