Скріншот відео

Щоб не втрачати навичок: як українські танкісти без жодного пострілу тренуються в зоні ООС

Танкові підрозділи вже третій рік не беруть участі в боях на сході, проте знають, що команда повернутися може надійти будь-якої миті

Прикрити побратимів та знищити умовного супротивника. На Луганщині танкісти вдосконалювали майстерність на полігоні. Щоправда, тренування відбулося без жодного пострілу. Танкові стрільби на території проведення Операції Об'єднаних сил заборонені навіть під час навчань. Репортаж Вікторії Ковальової.

За легендою тренування, танковий підрозділ має вийти на умовний рубіж. Першим вирушає бойовий розвідувальний дозор – екіпаж, який має виявити супротивника й прокласти безпечний шлях.

"Дозор, він постійно рухається попереду і спостерігає. Для того, щоб колона, яка йде позаду, безпечно пройшла певний етап маршруту. Його завдання – виявити противника і по можливості його знищити. Якщо він не може, тоді доповідає і підтягується решта сил", – пояснює військовослужбовець ЗСУ Олександр.

Юрій – командир танка. Згадує, що на початку війни він не раз очолював екіпаж дозору. Помітивши таку машину, окупанти завжди спрямовують увесь вогонь саме в її бік. Найболючіші спогади Юрія – про вихід з Іловайська.

"Спочатку добре, а вже після того страшно. Вже після бою, коли дивишся на машину. Коли вже вона побита. Думаєш, все ж могло і прибити", – ділиться армієць.

Супротивника виявлено, але командування ускладнює завдання екіпажам. Дозорний танк умовно підбитий. Проте екіпаж устиг повідомити координати ворога.

"Головне – вчасно зробити доповідь на основну силу. Щоб ті швидко зреагували", – зауважує боєць Юрій.

"Зараз надійшла команда, що дозорний танк виявив противника. Ми висуваємося на умовний рубіж для того, щоб знищити противника і зупинити його просування", – доповідає Олександр.

Команда "222" – означає завести мотори. І далі – в бій!

На полігоні на Луганщині танкісти лише наводять свої гармати на умовну ціль і не використовують зброї. Стріляти навіть під час навчань в районі проведення Операції Об’єднаних сил заборонено – згідно з мінськими угодами.

Танкові підрозділи вже третій рік не беруть участі в боях на сході, проте знають, команда повернутися – може надійти будь-якої миті. Тому постійно вдосконалюють майстерність на полігонах.

"Наш підрозділ зараз, згідно з мінськими домовленостями, перебуває у відведеній зоні. Але проводяться заняття з тактичної підготовки. Відпрацьовуємо деякі елементи, які можуть використовуватися під час виконання бойових завдань", – пояснює армієць Вадим.

"В разі будь-якої ситуації ми завжди готові підтягнутися, виконати поставлене завдання", – запевняє Олександр.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Дивіться також:

Гарт "сталевих воїнів" України: що відбувалося на полігоні Донеччини – ФОТО

Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/

Попередній матеріал
Упровадження 3-річного бюджетного планування: які будуть принципові зміни
Наступний матеріал
"Пенсії не вистачить": у Мінсоцполітики пояснили, як отримати субсидію тим, хто втратив її через нові норми
Loading...

Активізувалися ворожі снайпери: у штабі повідомили про втрати ЗСУ минулої доби

Україна втратила одного воїна минулої доби на сході

Доба в ООС: ворог прицільно бив з артилерії та мінометів, поранено двоє армійців ЗСУ

Ситуація в ООС: ворог цілив із мінометів та БМП, поранені двоє українських армійців

Ефектні "каруселі" та "гойдалки": видовищні фото з тренувань 93-ої ОМБр

Ситуація в зоні ООС: про що звітують у Міноборони – відео