Навчання ООС
Навчання ООС Скріншот відео

Підняли по тривозі командувача ООС: як провели навчання українських танкістів у зоні відведення озброєння

Командування хотіло перевірити, чи готові танкісти до виконання бойових завдань на лінії зіткнення

У зоні відведення озброєння відбулися навчання танкістів. Основне завдання вишколу – визначити рівень підготовки підрозділів до контрнаступу. Як перевіряли вправність армійців – у сюжеті "5 каналу".

Навчання танкового та механізованого підрозділів відбулися за легендою контрнаступу. Танковий підрозділ пройшов завал, мінне поле та виконав стрільби.

Під час навчань командування хотіло перевірити, чи готові танкісти до виконання бойових завдань на лінії зіткнення. Тому й відпрацьовували, зокрема, вправи з контрнаступу. Адже нині найголовніше – швидко спрацювати в разі ворожої атаки.

"Від початку Операції Об’єднаних сил ми дещо змінили кількісний та якісний підходи до вирішення питань підготовки та застосування цих підрозділів, а саме – активацію підготовки підрозділів, відведених у райони зосередження, згідно з мінськими домовленостями, або на визначені рубежі", – пояснив заступник командувача Об’єднаних сил Олександр Доманський.

Командир танкової бригади Володимир Дрібноход зазначив, що танковий та механізований підрозділи підняв неочікувано по тривозі командуювіч ООС Сергій Наєв.

"Підрозділ здійснив марш у визначене місце, це де ми зараз перебуваємо, розташувався на місці і був перевірений старшим командиром", – розповів Володимир Дрібноход.

Спочатку танки завдали ударів уявному ворожому танковому підрозділу з укриття, потім подолали завал, мінне поле і перейшли в атаку. Затим долали і водну перешкоду.

За легендою, в один із бойових екіпажів влучив ворожий снаряд. На допомогу одразу ж виїхали санітарний автомобіль та бронетранспортер МТЛБ. Поранених із танка одразу ж евакуювали, а пошкоджену машину вивезли з уявного поля бою тягачем.

У навчаннях бере участь Артем, який служить за контрактом уже понад 2 роки. Армієць зазначив, що у справжніх боях ще участі не брав, проте впевнений – вже готовий кермувати танком і під час бою. За легендою, це саме його машина постраждала від ворожого снаряда.

За кермом іншого танка – Леонід. Він водить свою "ластівку" (так лагідно боєць називає танк) майже від самого початку війни. Тоді, у 2014 році пройшов багато боїв, про які досі не хоче згадувати. Військовий зазначив, що 2014 і 2018 роки – як "небо і земля", не до порівняння.

Навчання відвідав командувач ООС Сергій Наєв. Він поділився враженнями після того, як танкові екіпажі виконали свої завдання.

"Підпорядкована мені танкова бригада спроможна виконувати визначені бойові завдання. Ми готуємося до виконання мети операції, визначеної відповідним законом, ми її обов'язково виконаємо. Мета операції – звільнення і встановлення конституційного ладу на всій території Донецької та Луганської областей", – пояснив Наєв.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Дивіться також:

Українці на Strong Europe Tank Challenge-2018 у Німеччині: як це було – у фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Хто контролює, куди ОТГ витрачає бюджетні кошти – Зубко
Наступний матеріал
"Перша проба" від "Укрзалізниці": як і чим годуватимуть пасажирів у поїздах

"Не злякають вони нас": українські бійці розповіли, як діє ворог біля Широкиного

Україна втратила двох бійців минулої доби на Донбасі

Українські військові затримали та допитали шпигуна "ДНР" – відео

Військові ЗСУ розмінували околиці села Південне

Увірвався терпець: українські військові гідно відповіли на ворожі обстріли Станиці Луганської

Штаб ООС: Під час короткого бойового зіткнення біля Павлопіля ворог зазнав втрат