Хто контролює, куди ОТГ витрачає бюджетні кошти – Зубко

Бюджети ОТГ нині зростають у 7-10 разів

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

На запитання ведучого, хто контролює, на що ОТГ витрачають кошти, Зубко сказав: "Насправді, будь-які бюджетні кошти потрапляють під бюджетне законодавство і контролюються Казначейством з точки зору спрямування видатків. А от щодо ефективності їхнього використання і всього іншого, тут питання ще раз до депутатського корпусу громади і самої громади, бо вони бачать, скільки коштів надійшло в бюджет, а ці бюджети зростають у 7-10 разів зараз, і куди саме спрямовують кошти – на дитячий садок, на дорогу чи на школу".

Він також додав: "Раніше це був загальний нагляд у прокуратури, який після реформування прокуратури був забраний. На сьогодні цю функцію мали передати префектам, які повинні були здійснювати такий контроль. Але зміни в Конституцію ще поки не внесені і тому на сьогодні є питання з дотриманням законодавства... Нам справді потрібно зробити цей крок, щоб були забезпечені конституційні права і свободи громадян, які повинні бути забезпечені делегованими функціями держави. Це і освіта, і охорона здоров'я, і пенсійне забезпечення, і найголовніше – ті обов'язки, які покладені на місцеве самоврядування. Наприклад, теплопостачання та вивезення сміття, тут теж має бути контроль".

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
Реформа децентралізації: Зубко пояснив, чому відрізняються успіхи ОТГ
Наступний матеріал
Підняли по тривозі командувача ООС: як провели навчання українських танкістів у зоні відведення озброєння

"Інформаційний вечір": інтерв'ю з Геннадієм Зубком і Ганною Гопко – трансляція

"До нас цього ніхто не робив": Гройсман розповів, як зміниться економічна модель України

"Не злякають вони нас": українські бійці розповіли, як діє ворог біля Широкиного

Повечеряли: на Дніпропетровщині шестеро людей потрапили в лікарню через отруєння грибами

"ЗА ЧАЙ.COM": український кінорежисер Тарас Томенко в ефірі "5 каналу" – відео

Гройсман порадив Лінчевському особисто продемонструвати опіку над онкохворими