volynnews.com

Зубко: Будь-яка з ОТГ нині працює краще, ніж та сільська рада, що досі залишається необ’єднаною

665 ОТГ із 734 загалом створених нині фінансово незалежні

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Він розповів: "(На сьогодні в Україні є – ред.) 734 об'єднані територіальні громади, в яких є обрані голови. Єдине, в тих, де голови обирали весною, ще немає прямих бюджетних відносин, вони набудуть чинності тільки з нового фінансового року. Але практично всі процедури, які зараз потрібно зробити для того, щоб передавати майно, приймати повноваження і робити певні кроки щодо вибудовування стратегії і створення об’єктів інфраструктури, вже є".

На запитання ведучого, скільки ОТГ вже мають свій бюджет і реалізують свої плани, Зубко сказав: "665 у нас на сьогодні".

Він також наголосив: "На сьогодні є різні рівні менеджерської компетенції у громадах, але насправді я вам скажу відверто, що будь-яка громада з цих практично семи сотень краще працює, ніж та сільська або селищна рада, яка залишається досі необ'єднаною".

Зубко також розповів, як реформа децентралізації діє на місцях. "Насамперед це інститут старост. Це колишні сільські голови, які зараз набули статусу старост і які повинні працювати в своїх громадах і пояснювати, який об'єкт і коли буде відремонтований чи створений за рахунок ОТГ чи державної субвенції… На сьогодні в кожній громаді вибудувана система, де є, наприклад, освіта, і визначено, що і в якій школі в різних населених пунктах, не тільки в адміністративному центрі, буде створено".

Крім того, Зубко розповів, що люди в ОТГ збираються на сходини сіл, селищ, обговорюють питання, які є першочерговими. За словами віце-прем'єр-міністра, нині дуже багато випадків, коли приватні підприємці, фермери, бізнесмени, дуже активно допомагають, коли бачить, куди спрямовують кошти, які сплачують у вигляді податків.

Попередній матеріал
Отруєння школярів у Миколаєві: поліція з'ясувала, хто розпилив балончик
Наступний матеріал
Гройсман порадив Лінчевському особисто продемонструвати опіку над онкохворими

"Час можливостей" про результати реформи децентралізації на Донбасі – відео

Чотири роки реформі децентралізації: скільки ОТГ створено, та де їх більше

"Час можливостей" про результати реформи децентралізації: здобутки останніх чотирьох років – відео

"Час можливостей" про результатиреформи децентралізації: здобутки та можливості ОТГ

Українці здобули "золото" під час марш-кидку для поранених ветеранів у Великій Британії

"Ви мене ігноруєте": чому Мухарський обізвав міністра юстиції