npu.gov.ua

Чотири роки реформі децентралізації: скільки ОТГ створено, та де їх більше

На сьогодні більшість ОТГ покривають сільську місцевість

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Час можливостей" віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. 

Зубко сказав, що на сьогодні в Україні створено 731 територіальну громаду: "Всі ці інструменти, з одного боку – мотивації, з другого боку – спрощення об’єднання – повинні зіграти свій ефект. Ми показали, скільки на сьогодні є об’єднаних територіальних громад – 731. Ми відпрацювали з областями, які громади можуть бути створені, та які їхні адміністративні центри. Порахувавши, ми з’ясували, що є 1375 адміністративних центрів в Україні, навколо яких можуть бути бути створені громади. Тобто ми вже бачимо, як ми рухаємося, і дуже важливо, що цей процес є добровільним".

Зубко також сказав, що на сьогодні більшість ОТГ покривають саме сільську місцевість: "Якщо ми будемо говорити про якість нової України, то вона якраз приходить через якість освітніх послуг, медичних послуг, адміністративних послуг, дорожньої інфраструктури, ну і тих послуг, які люди отримують, аби потім впроваджувати… На сьогодні закон 466 тільки вступає в дію, і нас хвилює об`єднання навколо міст обласного значення, але сьогоднішні громади, вони практично покривають сільську територію, і тому будівництво інвестиційного клімату, розвиток сільської території, підтримка фермерських господарств, які працюють на території України, і такі стратегічні аспекти – вони є стратегічним блоком, і тут потрібні до лідерських якостей та амбіцій ще додаткові професійні компетенції".  

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Перенесла операцію: у Львові учасник ДТП ножем тяжко поранив поліцейську