Пенсіонерка
Пенсіонерка Скріншот відео

"Пенсії не вистачить": у Мінсоцполітики пояснили, як отримати субсидію тим, хто втратив її через нові норми

У тих, кого впіймають на неправдивій інформації, держава вимагатиме повернути кошти

З новими правилами нарахування житлово-комунальних компенсацій, без субсидій залишилося чимало тих, хто отримував допомогу раніше. Це власники житлових приміщень великої площі, безробітні особи працездатного віку, власники новеньких автомобілів та ті, хто здійснили разову покупку більш як на 50 тисяч гривень. За словами чиновників, так намагаються встановити соціальну справедливість. Тему продовжить Ірина Сисак.

Марія Воронова заощаджує на всьому. Відмовилася від радіо та стаціонарного телефону. А віднедавна сховала й чайник, готує в маленьких каструльках, каже – так заощаджує воду і газ. Субсидію 70-річна пенсіонерка отримувала з 2011-го. З 62 квадратних метрів її квартири держава платить лише за 48, а за 14 – доплачувати повинна самотужки.

"Я пішла заяву написала на розширену субсидію, щоб на всю житлоплощу дали, бо із такою пенсією я її не оплачу, цю квартиру, я ж не винна, що в мене і син, і чоловік померли", – бідкається пенсіонерка.

1700 гривень – саме стільки за 36-річний стаж роботи на заводі отримує пані Марія. Каже, влітку вона ще може оплатити комуналку, а от що робитиме взимку, коли увімкнуть опалення, жінка не знає. Бідкається – пенсії не вистачить.

"Та ні в якому разі, навіть якщо буде по 14 гривень газ, і так і залишать мені, що на 48 квадратів, то мені пенсії не вистачить навіть розрахуватися ні з чим. Ну а тоді що – борги виходять", – каже жінка.

Торік субсидію отримувала і Сільвія Якимчук. Однак цьогоріч за новими правилами пільги у жінки відібрали.

"Я не знаю, що думають і як думають, але це просто на виживання. Як мати пенсію 1620 гривень і платити треба буде поверх 2 тисячі, а їсти, ліки?? Ну що, покінчити з собою зимою, чи що? Ну так виходить, це не тільки я, тисячі людей, мільйони людей", – обурюється пенсіонерка.

Жінка мешкає в будинку сама, але в ньому зареєстровані її діти, які зараз працюють за кордоном. Оскільки діти не значаться в Україні як безробітні, це є підставою для скасування субсидії. Пані Сильвія розповідає, що заощаджує на всьому, зокрема, не вмикає опалення.

"Я ще ні разу не запалила в хаті відтепер, бо холодно, я стою вдягнена в хаті, і лягаю теж вдягнена, в шерстяних шкарпетках, у халаті, у кофті, у платку... це правда!" – ділиться пані Сильвія.

Отримати субсидію Сильвія Якимчук може, переконує представник Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко. За його словами, якщо жінка матиме документ, який підтверджує, що її діти справді мешкають в іншій країні, – допомогу їй нарахують.

"Існує механізм, який дозволяє виключити їх із складу домогосподарства при призначенні субсидій, для цього на комісію подаються вже документи, які підтверджують, що такі особи фактично не проживають на місці реєстрації батьків", – пояснює гендиректор директорату сім'ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Ці зміни запровадили заради соціальної справедливості, твердять у Мінсоцполітики. Віталій Музиченко зазначив, що субсидії стануть більш адресними, адже під час нарахування зважатимуть не лише на офіційні доходи, а й на майновий стан. Зокрема, площу житла. Якщо квартира має більш як 120 метрів опалювальної площі, а будинок – 200 – чекати субсидій не варто.

"Ми з'ясовували ситуацію, що й міські голови достатньо великих міст отримували субсидію, і як зясувалося, мешканці достатньо елітних будинків або квартир в таки будинках отримували житлову субсидію", – каже Музиченко.

У тих, кого впіймають на неправдивій інформації, держава вимагатиме повернути кошти. Цьогоріч, на субсидії для українців виділили майже 50 мільярдів гривень, а тих, хто їх отримує, близько 7 мільйонів.

Ірина Сисак, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Попередній матеріал
Щоб не втрачати навичок: як українські танкісти без жодного пострілу тренуються в зоні ООС
Наступний матеріал
"Принциповий, незламний, безкомпромісний": у Львові попрощалися з бійцем 24-ї мехбригади Юліаном Циганком
Loading...
Брифінг Мінсоцполітики щодо змін у системі надання субсидій – відео

Брифінг Мінсоцполітики щодо змін у системі надання субсидій – відео

Мінсоцполітики повідомило, що грошові перекази з-за кордону впливають на субсидію

Мінсоцполітики повідомило, що грошові перекази з-за кордону впливають на субсидію

Рева назвав 2 документи, необхідні для оформлення субсидії

Рева назвав 2 документи, необхідні для оформлення субсидії

Українські матусі отримують "бебі-бокси": перші відгуки та проблеми

Українські матусі отримують "бебі-бокси": перші відгуки та проблеми

Стало відомо, хто не отримає "бебі-бокси" в Україні після народження дитини

Стало відомо, хто не отримає "бебі-бокси" в Україні після народження дитини

"Я тебе вб'ю": в Харкові в будинку для престарілих знущалися над пенсіонерами

"Я тебе вб'ю": в Харкові в будинку для престарілих знущалися над пенсіонерами