"Бебі-бокс"
"Бебі-бокс" 5 канал

Українські матусі отримують "бебі-бокси": перші відгуки та проблеми

У регіони вже відправили більше як 30 тис. пакунків для малюків, а до кінця року планують доставити загалом майже 115 тис. "бебі-боксів"

Понад 30 тис. "бебі-боксів" вже відправлені в регіони України. Разову допомогу з 25 найменувань мають отримати батьки кожного новонародженого одразу в пологовому будинку. Таку ініціативу уряд ухвалив ще у травні, вручати пакунки планували з 1-го вересня. У мережі тепер можна знайти чимало відгуків від батьків – від позитивних до негативних. Детальніше про пакунки для малюків – далі.

Свій пакунок для малюка роздивляється у палаті пологового Христина Шепель. Щойно жінка підписала документ про його отримання. Мама немовляти радіє, що одяг у пакунку різних розмірів. Адже донька Злата народилася більшою, ніж очікувала молода мама.

"Заздалегідь купувати – не дуже, бо не знаєш, яка дитинка народиться в тобе. Вона може бути маленькою, може бути трохи більшою, як у мене. Тому ті речі, які я купила до – вони всі маленькі. Бо розраховані на маленьку дитинку… Не треба відразу зараз бігти в магазин, все це прати, прасувати одразу", – каже молода мама.

"Бебі-бокс"
"Бебі-бокс"5 канал

1-го вересня "бебі-боксів" у Дніпропетровській області ще не було, розповідає головний лікар одного з перинатальних центрів. Але породіллі без пакунків не залишились. Кожна написала заяву і згодом отримала "бебі-бокс" за місцем проживання. Нині ж видають у медзакладі.

"Почали отримувати регулярно "пакунки малюка" з 1-го жовтня. І за цей час ми отримали 120 пакетів. До кінця місяця нам треба ще 200, мабуть. Десь близько 200-250", – звітує головний лікар КЗ "Дніпропетровський обласний перинатальний центр "Дор" Людмила Падалко.

Інша ситуація на Івано-Франківщині. Поки що там пакунки малюка отримують лише пільговики. Місцеві чиновники виправдовуються, що така затримка – через перевірку прозорості закупівель на запити громадських організацій. Зараз чекають відповіді від ЮНОПС – організації, яка є координатором проекту.

"Ми готові одразу ж, ось тільки при надходженні, буквально, в перші ж дні розпочати роздачу даних пакунків… Ми подали уточнену кількість породіль, прогнозованих і тих, які були у вересні-місяці", – запевняє директор департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА Володимир Корженьовський.

Всюди, крім Луганщини та Донеччини, пакунки отримають до 2-го листопада, обіцяють у Мінсоцполітики. А от у цих двох регіонах досі укладають договори з постачальниками. Що робити, якщо діти на момент отримання "бебі-боксу" виростуть із запропонованих речей, – у міністерстві відповіді не мають.

"Для того, щоб замінити наповнення – це не може зробитися в один день, навіть в один тиждень або один місяць. Тобто, пакунки формуються. Це потрібне переформатування і затвердження нових стандартів", – уточняє заступник міністра соцполітики Олександра Чуркіна.

Ціна одного набору – 3377 грн і 30 копійок. Втім, журналісти порахували, що вміст коробки можна купити на тисячу дешевше навіть у роздріб. Нарікань на якість – не отримували, звітують відповідальні за проект. Не виключають, що з часом можуть змінити вміст коробки.

"Нам потрібно провести дуже детальне і якісне дослідження. Подивитися, як різні групи населення на нього реагують, які відгуки, які рекомендації. І все це зважити і дати вже рекомендацію колегам з міністерства переглянути або збагатити цей формат", – зазначає керівник напрямку соціальної політики UNICEF Артур Айвазов.

Українка отримала "бебі-бокс" та поділилася враженнями – ФОТО

Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка
Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка
Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка
Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка
Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка
Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка

Поки що у "бейбі-боксі" 25 визначених речей. Це – підгузки та пелюшки різних розмірів, серветки, шапочки, боді, штанці, шкарпетки, термометри, спеціальні ножиці, ковдри та матрац, рушник, іграшка, засоби гігієни і сама коробка-колиска. У регіони вже відправили більше як 30 тис. пакунків для малюків, до кінця року ж планують доставити майже 115 тис. "бебі-боксів".

Анна Брикова, Наталія Світлова, Ольга Рега, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Центр Києва стоїть у заторах: де проїхати найважче
Наступний матеріал
Підсумки засідання Кабміну: про бюджет-2019 та перші результати медреформи
Loading...

"Допоможи мені дихати": сотні новонароджених потерпають без дороговартісного апарата

Замість селфі – у реанімацію: у Луцьку хлопець заради фото виліз на дах електропотяга

У Запоріжжі через витівку школярки довелося евакуювати 350 учнів

"Дивитися" вухами: незрячі діти зможуть насолоджуватися виставами в театрі оперети

Сліпе кошеня шукає своїх "батьків": воно так само хоче відчувати любов і турботу

Стало відомо, хто не отримає "бебі-бокси" в Україні після народження дитини