Уляна Супрун і Володимир Гройсман
Уляна Супрун і Володимир Гройсман Урядовий портал

Підсумки засідання Кабміну: про бюджет-2019 та перші результати медреформи

Верховна Рада розгляне проект бюджету в першому читанні вже у четвер

Головний кошторис країни на 2019 рік є реалістичним та забезпечить стабільність і зростання економіки держави. Таку заяву під час засідання Кабінету Міністрів зробив прем'єр-міністр.

Володимир Гройсман зазначив, що Верховна Рада розгляне проект бюджету в першому читанні вже у четвер, 18-го жовтня. За словами чільника уряду, згідно з документом, який Кабмін запропонував на розгляд депутатам, – головні видатки спрямують на оборону, реконструкцію та будівництво доріг, а також на реформування освіти та медицини.

"Наша команда підготувала реалістичний бюджет, який є абсолютно відповідальним, який забезпечить стабільність. Забезпечить 7,4% інфляцію, не більше цього, не так, як це було в минулі періоди. Забезпечить абсолютно зрозуміле зростання економіки. Це буде означати, що при цьому бюджеті ситуація в країні буде стабільна, промисловість і виробництво будуть зростати. І я глибоко переконаний в тому, що будуть зростати, в тому числі, і середні заробітні плати українців", – зазначив Гройсман.

Зі свого боку, виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун поінформувала урядовців про перші результати впровадження реформ у медицині.

"Ми стартували системні зміни на первинній ланці лише у квітні цього року, але вже за півроку 19,5 млн українців обрали своїх лікарів. Більша частина закладів первинної ланки вже автономізувалися і уклали договори з новоствореною Національною службою здоров'я України. Гроші, нарешті, пішли за пацієнтом. І тисячі сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів відчули це з новою, суттєво збільшеною зарплатою. Наприклад, сімейний лікар у місті Бахмут ще у вересні отримував трохи більше як 7 тис. грн на місяць, а в жовтні вже отримує 17,9 тис. грн", – розповіла Супрун.

Попередній матеріал
Українські матусі отримують "бебі-бокси": перші відгуки та проблеми
Наступний матеріал
У Керчі вибухнула бомба, начинена металевими предметами – ЗМІ
Loading...

Уряд виділить 100 мільйонів постраждалим від вибухів під Ічнею – Гройсман

Засідання Кабінету Міністрів України – відео

Кабмін ухвалив рішення щодо старту опалювального сезону в Україні

Засідання Кабінету міністрів – відео

Засідання Кабінету міністрів – відео

Супрун розповіла, чи справді яйця небезпечні та пояснила, як їх правильно вживати