Скріншот відео

Підло атакували із забороненої зброї: воїнам ООС дивом вдалося вціліти після ворожого нападу біля Новотошківського

Армійці швидко відреагували і встигли в укриття

На Луганському напрямку бойовики завдали масованого удару в напрямку захисників Новотошківського, та не змогли їм зашкодити. Розвідка супротивника не визначила справжнього перебування українських захисників. Гармати та міномети навели на покинуту лінію оборони. Подробиці має Вікторія Ковальова.

У бік позицій Об’єднаних сил терористи випустили понад 20 мін та снарядів, заборонених Мінськими угодами.

Обстріл розпочався близько 8-ї вечора.

"Йшли після вечері додому до себе в бліндаж. Почули вихід, приход одразу. Хто куди поховався. В бліндажі, куди зміг добігти хто. Осколки почали свистіти, бліндаж труситися", – пригадує військовослужбовець Євген.

Вояки швидко відреагували і встигли до укриття.

"Уже є навички. І інстинкт самозбереження. Уже на автоматі знаєш, що робити", – каже боєць Олександр.

"Спочатку відстрілялися десь 10. Більше 10-ти перший раз. Проміжок пройшов десь півгодини, і вони знову почали", – пригадує Євген.

За характером вирв й уламків армійці визначили, що використали окупанти заборонену Мінськими угодами ствольну артилерію.

"Ось пряма відповідь, як вони дотримуються мінських домовленостей. 152-й калібр – це занадто", – зауважує армієць Ігор.

Стріляли окупанти, підігнавши свою техніку в населений пункт. Через це вогонь у відповідь українські захисники не відкривали.

"Вони стріляють завжди, щоразу з-за сіл, де проживають мирні жителі. Ми не можемо відкрити вогонь у відповідь. Тому що не можемо нашкодити мирним жителям. У нас є людський фактор, у них немає", – пояснює військовослужбовець Кирило.

Ситуація стабілізувалася за годину. Попри щільний вогонь, бажаного окупанти не досягли. Усі снаряди впали на покинуту лінію оборони, яку після свого просування вперед армійці не використовують.

"Це у нас старий блідаж, залишився від попередників. Ми сюди людей не заселяли. Так як він уже прийшов в непридатність. У нього колоди і насип малий. Це стара лінія оборони. Я думаю, що вони думали, що ми тут знаходимося, сюди били", – каже Ігор.

Від початку тижня це вже третій потужний обстріл, який окупанти завдають по захисниках Новотошківського. За цей час у їхній бік прилетіли понад 60 великокаліберних снарядів та мін. Армійці кажуть, так перед Днем захисника ворог намагається підірвати їхній бойовий дух. Але дарма. Сил і наснаги – вистачить.

"Щоб у мене війни вдома не було. Не хочу, щоб у мене стріляло, літало, діти, щоб ховалися по ямах. Моральний дух тут уже нормальний. Попробуй його вже кудись видалити", – запевняє Євген.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Зустріч Президента з командирами підрозділів ЗСУ, НГУ та ДПСУ – відео
Наступний матеріал
Оперативно-тактичний комплекс "Грім": випробування шасі та макет ракети – відео

Україна втратила одного воїна минулої доби на сході

ЗСУ провели зачистку селища у "сірій зоні": територія була нашпигована мінами виробництва РФ

Ворог 27 разів обстріляв позиції бійців ООС, з них 11 – із забороненої зброї

Доба в ООС: ворог прицільно бив з артилерії та мінометів, поранено двоє армійців ЗСУ

Ситуація в ООС: ворог цілив із мінометів та БМП, поранені двоє українських армійців

"Перемир'я" на Донбасі: 4 українських бійці поранені через обстріли терористів