Скріншот відео

Діти з дитбудинку не можуть жити з прийомними батьками через чиновницьку байдужість: як вплинули журналісти

Будинок для родини звели німецькі благодійники і облаштували його всім необхідним, однак перешкодою стали місцеві депутати

Через чиновницьку байдужість діти з дитбудинку не можуть жити з названими батьками. У Черкасах німецькі благодійники звели для них кілька будинків сімейного типу. Відкрили оселі ще два місяці тому, але досі їх не узаконили, адже депутати на сесії не розглянули формальні питання. Коли ж прийомні діти можуть переїхати до нових родин – дізнавалася Яна Лимаренко.

Євгенія Футоймас із чоловіком та двома доньками переїхали в нове помешкання два місяці тому. Планували відразу забрати ще 8-х дітей із сиротинцю.  

"Кімнати вже давно готові, чекають діток, і ми з чоловіком ліжка то так поставимо, то так, то постелимо, то розстелимо, вже в деяких кімнатах одяг порозкладали", – ділиться жінка.

Будинок для родини побудували німецькі благодійники і облаштували його всім необхідним.

"Я не маю нічого проти притулків, але там їх вчать, як це вишивати бісером, а ми їх вчимо, як це готувати їжу, як це ходити у магазин, користуватися грошима. Бо після інтернату дитина виходить із закладу і не знає, що їй робити далі", – пояснює мати-вихователька.

Єдине, що перешкоджає родині забрати прийомних дітей додому – те, що будинок досі не оформлений за документами. Щоб це сталося, депутати міської ради на сесії мають скасувати сплату пайової участі для прийомних родин. Такий внесок зобов'язані платити місту забудовники. Йдеться про кілька десятків тисяч гривень.

"Міська рада і депутати мають право проголосувати і звільнити нас від цієї пайової участі. Наше питання було на минулому тижні, воно вже було і депутати це питання не підтримали, потім в кінці запитали, чому не проголосували, вони сказали, що це питання нам треба ще досліджувати, ми ще не знаємо", – каже батько-вихователь Владислав Футоймас.

Іще чотири родини мають таку саму проблему. Окрім того, доки їхні будинки не введено в експлуатацію, за комунальні послуги змушені платити за тарифами юридичних осіб. До того ж, рахунок виставляють один на усіх.

"Далі будинок уводиться в експлуатацію, нам дають на руки ті документи власності і ми можемо індивідуально на кожен будинок провести власну електроенергію, відокремити рахунки, бо це юридична особа, ми платимо за тарифами юридичної особи всі платежі", – пояснює батько-вихователь Анатолій Харченко.

Доки сім'ї чекають на рішення депутатів – родинної опіки потребують діти, батьки яких позбавлені прав.

"Наразі є нагальна потреба влаштування у будинок сімейного типу. Будинки сімейного типу і сім’ї – переповнені, і є справді проблема влаштування діток у сімейні форми виховання", – зауважує начальник служби у справах дітей Черкаської міськради Світлана Шишлюк.

Аби прискорити процес ухвалення рішень, родини прийшли на сесію і запросили пресу. Це дало результат. Депутати 26 голосами підтримали постанову.

Тепер на родини чекає процес узаконення будівель.

"Із цим рішенням забудовник має звернутися до державної інспекції архітектурного контролю, щоб їм ввели в експлуатацію, а точніше видали декларацію про введення в експлуатацію без сплати пайової участі, у зв’язку з тим, що встановлена нульова відсоткова ставка", – пояснює директорка Департаменту економіки й розвитку Черкаської міськради Ірина Удод.

Сім'ї сподіваються, що подальший процес оформлення документів на житло мине якнайшвидше і вже через кілька тижнів їхні родини поповнять близько 40 прийомних дітей.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Як "повертатимуть" людей Донбасу і як не відчужити окуповані території у свідомості – "БлогПост"
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": співак Іво Бобул – в ефірі "5 каналу"
Loading...

Прес-конференція на тему "Усиновлення – це любов назавжди" – відео

"Хто дав жменьку картоплі, а хто – 5 мішків": для самотніх пенсіонерів на Черкащині організували збір продуктів

Сезонні ласощі: які смаколики з гарбуза до вподоби тваринам Черкаського зоопарку

Навчальний колапс на Черкащині: чому діти не можуть дістатися до школи – відео

ДТП із дітьми на Черкащині: у лікарні померла дівчинка

На Черкащині в ДТП потрапила група дітей – подробиці