Центр для пенсіонерів
Центр для пенсіонерів Скріншот відео

"Хто дав жменьку картоплі, а хто – 5 мішків": для самотніх пенсіонерів на Черкащині організували збір продуктів

На гроші, які вдається заощадити завдяки допомозі небайдужих, у центрі соцобслуговування планують поліпшити умови перебування стареньких

Збір овочів та фруктів для самотніх пенсіонерів. До кінця жовтня жителі Уманського району збиратимуть сезонний урожай, щоб допомогти мешканцям Рижавського стаціонарного відділення територіального центру. Так заклад заощаджує. З якою метою – дізнавалася Яна Лимаренко.

Світлана Діденко вже кілька років передає для самотніх мешканців закладу консервацію, а також овочі та фрукти, які вирощує на власному городі.

"Найбільший гріх – образити старих людей, допомога старим людям – то наче перед Богом ми стаємо чистішими", – пояснює мешканка Дмитрушок.

Скріншот відео

Клич до збору овочів у селах кидає соцпрацівник, він і збирає провіант та відвозить у територіальний центр.

Половина льоху в Рижавському стаціонарному відділенні уже заповнена овочами.

Охочих допомогти не бракує.

"З кожного села привозять, з Уманського району, привозять хто що може. Хтось може дати жменьку картоплі, а хто багато – 5 мішків наприклад", – каже завідувач територіального центру соцобслуговування Наталія Соляник.

Скріншот відео

Помідори, огірки та фрукти, які люди віддавали влітку, – кухарі закладу переробили в консервацію. М’ясо, рибу, крупи та хліб докуповують. Зараз у меню більш як три десятки страв.

"Готуємо там борщі, помідорки, огірочки, оце все що переробили – все віддаємо, кабачки віддають – ми їм тушимо. Кабачок з цукром – він солоденький у нас", – пояснює кухар Людмила Квашук.

Скріншот відео

У Рижавському стаціонарному відділенні мешкають 22 пенсіонери. Це люди, які у поважному віці залишилися без рідних та догляду.

Мешканка центру Галина Савіцька запевняє, що годують тут смачно. А найбільше до вподоби – борщ, каша і котлети.

Заклад фінансується із районного та сільського бюджетів. На гроші, які вдається заощадити завдяки допомозі небайдужих, тут планують поліпшити умови перебування стареньких.

"Те, що ми мали на продукти харчування затратити – то ми витрачаємо на покращення матеріально-побутових умов підопічним. Цього року ми придбали нову кухню для стаціонарного відділення, нових 10 ліжок, закупляємо постійно одяг", – пояснює директорка територіального центру Наталія Кицик.

Скріншот відео

Акції зі збору продуктів оголошують в осінній сезон у різних районах області. Проте, за словами соціальних працівників, окрім такої допомоги самотнім також украй важливі увага та спілкування.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Попередній матеріал
СБУ звинуватила українського бізнесмена в роботі на ФСБ Росії – подробиці
Наступний матеріал
Ціни на газ та нові умови постачання газу для населення – брифінг "Нафтогазу" (відео)
Loading...

Сезонні ласощі: які смаколики з гарбуза до вподоби тваринам Черкаського зоопарку

Навчальний колапс на Черкащині: чому діти не можуть дістатися до школи – відео

ДТП із дітьми на Черкащині: у лікарні померла дівчинка

На Черкащині в ДТП потрапила група дітей – подробиці

"Для всіх був джерелом енергії, сонця": Черкаси зі сльозами на очах прощалися з 27-річним бійцем Антоном Моспаном

"Пенсії не вистачить": у Мінсоцполітики пояснили, як отримати субсидію тим, хто втратив її через нові норми