5 канал

Навчальний колапс на Черкащині: чому діти не можуть дістатися до школи – відео

Керівники громади та району не можуть порозумітися вже п'ять місяців

Не маєш автомобіля – ходи пішки. Діти на Черкащині не можуть дістатися до школи та садочка. У селі Буда-Орловецька школу закрили два роки тому, весь час учнів та дошкільнят возив спеціально найнятий автобус у сусіднє Городище. Але з вересня цього року місцева влада перестала платити за транспорт. І тепер кожен по-своєму справляється з незручностями. Скарги мешканців та виправдання чиновників вислухала кореспондент "5 каналу" Яна Лимаренко.

Галина Лавриненко щодня бавить 4-річну онуку. Батьки малечі працюють, а садочок закрили ще 2 роки тому. Раніше дівчинку возили шкільним автобусом до села, що за 15 кілометрів, у Городище. Але нещодавно село увійшло до територіальної громади з центром у Млієві і нова влада вирішила автобус до Городища не оплачувати.

Жінка каже: "Я була у Мліїві, там не 20 хвилин їхати, там далеко. І щоб дитинку-крихітку отаку відпустити, щоб воно само їздило? Тут був дитячий садочок такий новий, двоповерховий, цегляний. Краса. В лісі сосоновому".

5 канал


Деякі батьки перевели дітей на індивідуальне навчання, школярі тепер навчаються вдома, дехто – винаймає житло біля школи, а діти повертаються додому лише на вихідні.

"Я сюди приїждажю в понеділок і тут живу на квартирі цілий тиждень, а в п'ятницю забирають. Я вже звик, мені тут рік лишився відучитися, як це – змінювати школу? Із колективом уже звикся", – розповідає школяр Ростислав Сенчак. 

5 канал


Влада громади шкільний автобус з Буди-Орловецької до Млієва не забезпечила, а з Городищем взагалі автобусного сполучення немає. Водій автобуса, що раніше возив дітей, каже: поїздки між селами нерентабельні.

"Якби фінансування було, ми б їздили, возили тих самих діток і пасажирів, а як воно збитково... У нас не вистачає фінансів, щоб заправитися. Два рази з'їздить – потрібно в районі 20 літрів палива", – пояснює водій Сергій Корж. 

5 канал

Голова новоствореної ОТГ каже: у Городищі, куди раніше возили дітей, – районна школа, тому оплачувати автобус має район. Зі свого бюджету можуть виділити лише третину від необхідної суми.

Василь Микитенко, голова Мліївської ОТГ говорить: "Вони зацікавлені в цих дітях, то, вони повинні забезпечити, зважаючи на те, що така ситуація склалася, що сюди ближче, а туди далі. То ми готові компенсувати. Домовленість була, але вони її не виконали".

У районному відділі освіти переконані – у Городищенській районній школі навчаються діти з ОТГ, тому їх мають возити за гроші громади.

5 канал


Начальник відділу освіти Городищенської РДА Микола Кирпатий каже: "Відповідно до чинного законодавства, або дітки відвідують заклад на території громади, або інший заклад, або відвідують інший заклад за бажанням батьків. Жодних зобов'язань відділ освіти стосовно підвезення учнів із інших територій на себе взяти не може".

Керівники громади та району не можуть порозумітися вже п'ять місяць. Тож від початку навчального року діти не можуть дістатися до школи.

Яна Лимаренко, Олекснадр Коваленко, Черкаська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Як Президент на Донеччині надсучасні опорні школи відкрив – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На Львівщині просто під час руху спалахнув автобус з туристами – відео
Наступний матеріал
На Закарпатті з'явилися білборди з написом "Зупинимо сепаратистів" – як відреагував Клімкін

У Запоріжжі через витівку школярки довелося евакуювати 350 учнів

У Лисичанську на територію школи прилетіла частина ракети, дітей евакуювали

"Мудрий Тесля": у Черкасах організували гурток ремесел для хлопчаків, що ростуть без батька

Дитина 3-й день у реанімації: батьки 8-річного школяра кажуть, що над ним регулярно знущалися однолітки – подробиці скандалу

Вогневий рубіж, бойовий АК-74, "читання" слідів: змагання "юних прикордонників" на Черкащині

Замість гантель – діти: у Черкасах організували бебі-фітнес для мам з малюками