Чому на Черкащині 650 учнів навчаються в музичній школі з тріщинами в стінах – сюжет

Будівлі, в якій розміщена школа, – 150 років

Один із корпусів першої черкаської музичної школи мало не зруйнував підрядник, який займався реконструкцією приміщення. Будівля – пам'ятка архітектури місцевого значення. Розпочали відновлювати її два роки тому і минулої осені уже мали б здати об'єкт. Проте, нині заклад без даху та однієї зі стін. Роботи зупинились, адже виявилось, що компанія ліцензії на реставрацію архітектурних пам'яток не має.

У музичній школі – як у вулику. Класів для 650 учнів ледь вистачає. "Ми змушені репетирувати або в актовій залі, а коли вона зайнята, – в хоровому залі. Звичайно, незручності цих репетицій пов'язані з тим, що там стоять стільчики, які ми не можемо перемістити в якесь інше місце ми стоїмо там", – каже учениця Вікторія Габер.

Найскладніше – великим колективам вони змушені тіснитися у невеликих класах. А місця для інструментів взагалі немає.

Додаткові 6 класів та велика хорова зала, на які так чекають у музичній школі, передбачені в навчальному корпусі, який в аварійному стані. Пів року тому там мали завершити реконструкцію і розпочати заняття. Підрядник ремонт розпочав, але за два роки тільки розібрав частину стіни та дах.

"Нині це все руйнується, оскільки стіни розібрані, тріщини продовжують руйнувати будівлю, ми пережили вже зимовий період під снігом. І ось зараз буде дощовий період влітку", – каже вчителька.

Юлія Темченко, директор музичної школи, каже: "Я бачу, що по їх діям, що вони перший раз мають справу з такою старою будівлею і її реконструкцією. За цей період, що я зазначила у нас робили два, іноді шість парцівників на такому складному об'єкті".

У департаменті освіти кажуть: реконструкція призупинена, бо не можуть заплатити підряднику. Тендерний комітет припинив роботу, відтак усі договори, які укладались через нього – призупинені. До того ж з'ясувалося,що школа має статус пам'ятки архітектури. І на її подальшу реконструкцію нинішній підрядник не має жодних дозволів та ліцензій

Директор Департаменту освіти та гуманітарної політики міської ради Сергій Воронов своєю чергою говорить: "Не була зроблена деталізована проеткно-кошторисна документація, дефектні акти не ті складені, не було з'ясовано в повній мірі обсяг робіт, які потрібно було зробити на перспективу і тому очевидно, що вибрано завідомо не правильні види робіт і тому в тендері перемогла фірма, яка в перспективі не мала відповідних ліцензій.

/
/
/

Документів, що школа – пам'ятка архітектури – не бачив, запевняє підрядник, а на всі роботи за проектом вистачило стандартної ліцензії.

Підрядник Олексій Дорофеєв каде: "Згідно з документацією, що було необхідно зробити, ми зробили. Тепер ми не маємо права починати роботи до експертного висновка. Ми ще не бачимо документу, на підставі якого нам потрібно щось робити з реконструкції".

На створення нового проекту, вирішення проблем із фінансуванням та пошук підрядника з ліцензією необхідно щонайменше 4 місяці, кажуть у департаменті освіти, а роботи розпочнуть ще пізніше. Тим часом в музичній школі хвилюються, що стільки часу у 150-річної будівлі немає.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаси, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Певно найхоробріші першачки: День знань у прифронтовій Авдіївці – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У заповіднику "Биківнянські могили" музейники влаштували велику "чисту" толоку – подробиці
Наступний матеріал
Діаметром у декілька сантиметрів: Черкаси засипало потужним градом – відео

Дизайнерські сукні та костюми: як минуло дивовижне перевтілення випускників із дитбудинків

"Щодня цегла падає": на Черкащині в житловому будинку обвалився дах

Билися шаблями та стріляли з мушкетів: на Черкащині реконструювали битву під Корсунем 1648 року

Скандал у школі Чернігова: батьки вимагають звільнити "непатріотичну" вчительку

"Стримуючи сльози": як Україна згадує ліквідаторів аварії на ЧАЕС

В пам'ять про відважних випускників: у Черкасах курсанти-пожежники вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС