Ірина Мальченко
Ірина Мальченко 5 канал

Скандал у школі Чернігова: батьки вимагають звільнити "непатріотичну" вчительку

Батьки учнів 20-ї чернігівської школи вимагають звільнити вчителя за непатріотичну позицію. Викладач образотворчого мистецтва, користуючись соцмережею, висловлює антикраїнську позицію

Батьки побоюються, що педагог впливатиме своїми переконаннями і на дітей у класі. За аналіз дописів викладача взялися експерти спецслужб. Детальніше ситуацію з'ясовували журналісти "5 каналу".

На вчительку малювання Ірину Мальченко два десятки батьків написали колективну скаргу. Заяву зареєстрували в адміністрації школи, копію віднесли в СБУ. Кажуть: не хочуть, щоб з їхніми дітьми працювала непатріотичний педагог.

"Дітки маленькі в нас, тому навіть якщо вона там їм щось і скаже, то дітки наші навіть не зможуть сформулювати, висловити те, що вона їм там говорить. Тому що під приводом того, що вона їм там говорить про Росію, діти не зрозуміють, бо маленькі", – переконана мати учня 2-го класу Марина Гаман.

Ірина Мальченко родом із Білорусі. У цій школі працює понад 10 років. Неадекватні пости в соцмережах почала писати півроку тому – після тривалого лікарняного. Колеги скаржаться на те, що вчителька перестала спілкуватися з колективом і пускати батьків та інших педагогів на свої уроки.

Ірина Мальченко
Ірина Мальченко5 канал

"Вона не відвідує ні педрад, ні конференцій. На канікулах у нас робочий день із 9:00 і за графіком: конференції, наради, педради. Вона приходить десь о 10-ій годині. Має відмітитися в журналі. Вона є на своєму місці, але не відвідує, останнім часом, наші педагогічні заходи", – повідомляє заступник директора школи Тетяна Зінченко.

Обвинувачена в непатріотизмі педагог від камери не ховається. Каже, на своїй сторінці в соцмережі пише те, що її цікавить.

"Я була на Донбасі двічі, розмовляла з людьми. Я знаю, що там відбувається. Я знаю, як люди в собі криють таку кривду від нас. У них є образа на нас, тому що ми живемо тут спокійно, а в них нема спокою. Вони виживають, вони чотири роки в окупації. Розумієте? І чи пробачать вони нам те ставлення, яке в нас до них? Вони Росію не вважають ворогом. Вона їм руку допомоги протягає, а ми – ні", – каже вчителька Ірина Мальченко.

Ірина Мальченко
Ірина Мальченко5 канал

За публікації в соцмережах звільнити вчительку директор не може. Намагався вплинути на неї через рідню.

"Ми мали бесіду з батьками, запрошував я сюди потім родичів, брата. Але вони теж у розпачі й не можуть нічого вдіяти. Вони помічають, що така неадекватна поведінка і вдома", – розповідає директор школи Микола Конончук.

Ірина Мальченко
Ірина Мальченко5 канал

Чи містять публікації вчительки антиукраїнську пропаганду – нині з'ясовують спецслужби.

"Управління СБУ в Чернігівській області за цим фактом проводить перевірку. За результатами перевірки будуть зроблені відповідні висновки, згідно з чинним законодавством", – коментує речник СБУ в Чернігівській області Ярослав Молочко.

Від уроків Ірину Мальченко не відсторонили. Освітяни чекають рішення СБУ. Якщо серед публікацій правоохоронці знайдуть російську пропаганду – передадуть справу до суду, а в школі ініціюватимуть звільнення педагога.

Наталія Тягнирядно, Чернігів, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Певно найхоробріші першачки: День знань у прифронтовій Авдіївці – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"І нерви, і концентрація": в Нацгвардії стартували змагання на найкращого стрілка
Наступний матеріал
Угорщині навряд чи вдасться заблокувати засідання комісії Україна-НАТО на рівні глав держав – експерт