5 канал

Билися шаблями та стріляли з мушкетів: на Черкащині реконструювали битву під Корсунем 1648 року

За сценарієм у баталії зійшлися війська Богдана Хмельницького та Речі Посполитої

Стріляли з мушкетів та билися на шаблях. На Черкащині реконструювали битву під Корсунем, яка відбулася в травні 1648 року. Це одна з найуспішніших битв під проводом Богдана Хмельницького.

Під залпи гармат та постріли мушкетів реконструктори відновлюють один з епізодів Корсунської битви. За сценарієм, у баталії зійшлися війська Богдана Хмельницького та Речі Посполитої.

Реконструктор Віталій Литвин каже: "Відбивалися, хто чим міг, хто шаблею, хто зубами гриз". Щоб битва відповідала історичним реаліям, реконструктори звернулися до науковців. Ті консультували на підставі інформації, здобутої під час розкопок на місці битви під Берестечком, яка відбулася на три роки пізніше корсунської.

Олекса Руденко, президент ГО "Департамент воєнно-культурної антропології", розповідає: "Якраз поле битви при Берестечку дало матеріал для реконструкції, адже там під час розкопок знайшли купу речей епохи Національної визвольної війни Б. Хмельницького, самої битви при Берестечку, і ми мали можливість відновити предмети згідно з археологічними знахідками".

Однострої та зброю під назвою ожига реконструктори виготовили власними силами. Цю зброю в Західній Європі називали органом смерті, адже ожига робить одночасно 10 залпів. 

Історики наголошують: битва під Корсунем у 1648 році тривала декілька днів. Завершилася вона повним розгромом польського війська.

Станіслав Степенькін, завідувач історичного музею Корсунь-Шевченківського заповідника, каже: "Як поляки увійшли в цей яр, то козаки перекопали дорогу. Коли передні зупинилися, то задні на них наступили, хтось почав розвертатися, хтось почав лізти на гору, виникло сум'яття, ланцюги порвалися і в цей час із бугрів на них напали українці й татари, табір розбили на три частини і всіх знищили".

Після цієї битви Богдан Хмельницький став гетьманом війська Запорізького. А в Україні розпочалася національна визвольна війна.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Гімн 10-ї ОГШБр: на Луганщині гурт Kozak system знімає кліп – відео
Наступний матеріал
Поліцейські провели масштабну ревізію перевізників на Київщині: що виявили

Дуб-патріарх на Черкащині: що загрожує унікальному понад тисячолітньому дереву

"Їздять зигзагами, дітей збивають": на Черкащині місцеві на знак протесту перекрили трасу

Ліси біля Черкас перетворилися на сміттєзвалище: хто винен та в чому причина

Справжнє озеро у погребі: в Черкасах роками підтоплює будинки одного з мікрорайонів

Напав з ножем: у Черкасах чоловік поранив трьох поліцейських

Трансформація "Уралу": на Черкащині волонтери взялися "омолоджувати" військового велетня