5 канал

Із церквою та етнопоселенням: На Черкащині взялися відновлювати козацький хутір XVIII століття

Допомагає українським фахівцям відновити втрачену історичну спадщину і польський майстер

Козацький хутір XVIII століття реконструюють на Черкащині. У селі Стецівка краєзнаєвці та волонтери відбудовують стародавнє поселення. Допомагає місцевим відновити втрачену історичну спадщину польський майстер. Усі роботи ентузіасти проводять власним коштом.

61-річний поляк Ян Жонса ділиться досвідом зведення даху з очерету. Має навички відбудови історичних поселень майже у десяти країнах світу. До України польський фахівець приїхав власним коштом і працює безплатно, щоб дати друге життя козацькому хутору.

Жонса розказує: "Та хата буде покрита, і та хата буде покрита. Голландія, Англія, Німеччина, то для чого кусочок не зробить в Україні?".

У команді фанатів козацької історії – краєзнавці та волонтери. Вони вже самостійно відбудували дві оселі й кілька комор. Тепер планують звести будинок священика.

Волонтер на будівництві Павло Беляк розказує: "Треба підбивати дах, це дуже складно робити, це треба щоб очеретинки одна одну перекривали – і тоді дах міцніший і не підлягає гниттю".

У XVIII столітті на цій території був хутір-зимівник запорізького козака Стеценка. Нині ж стародавнє поселення збирають майже по цеглинах. Волонтери перевезли сюди із Золотоніського району трьохсотлітню козацьку церкву. Тепер шукають кошти на її внутрішнє оздоблення. І розробляють подальші плани відбудови.

5 канал

Директор Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" розповідає: "Згідно з генеральним планом, тут планується побудувати 15 осель. Це не просто будуть оселі, це оселі будуть, де в половині будинку буде етнографічна експозиція, а в іншій частині люди матимуть можливість пожити в етносередовищі".

Краєзнавці впевнені, що згодом тут відбою від туристів не буде. Поки ж думають, де взяти 5 млн грн, необхідних для повного відновлення стародавнього козацького поселення.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Доба в АТО: Один боєць загинув через підрив на міні, найбільше обстрілів на Маріупольському напрямку
Наступний матеріал
Синьо-жовтий стяг і тризуб: Бійці АТО подарували головному капелану Криворіжжя унікальну ікону
Loading...

Ніколи такого не бачила: місцеві жахнулись від наслідків негоди на Черкащині

Невідомі пограбували Музей-вагон злуки УНР-ЗУНР: куди дивились охорона та поліція

Двигун "Волги", багажник американський: У Дніпрі музей ретроавтівок поповнився унікальним експонатом "Балтикою"