5 канал

Створити блискавку і відчути вагітність: У Вінниці відкрився "Музей науки"

На вихідних у музеї обіцяють влаштовувати роважально-наукові шоу

Відчути вагітність, створити блискавку та виміряти швидкість звуку відтепер можуть відвідувачі нового "Музею науки", який відкрили у Вінниці. Однією з перших сходила до експериментального музею і  кореспондент "5 каналу" Олена Бучацька.

Ось так виглядає 5 метрів людського кишківника. Поряд можна детально розгледіти скелет та тіло людини. Для чоловіків придумали нову забавку – це жилет вагітної жінки.

Віталій Пилипенко, батько двох дітей, зізнається, що навіть і не здогадувався, як важко було його дружині, коли була вагітною. Тепер має змогу спробувати на собі: "Живіт трошки тягне і якась важкість у животі однозначно. А так, в принципі, нічого. Ну, 9 місяців, звичайно, тяжко. Шнурки нереально зав'язати, сісти із задоволенням".

У музеї зібрали понад півтори сотні експонатів, які презентують 10 наукових напрямків. Щось нове та цікаве знайде для себе відвідувач будь-якого віку. І головне – усе можна і навіть потрібно торкатися руками.

Екскурсовод Анна Сиваківська розповідає: "Ось це у нас закон Архімеда. Чотири ємкості, де є однаковий рівень води. Під час занурення рівень води зростає, причому у різні ємкостях по-різному. Виявляється, об'єм  тіла зануреного у воду дорівнює об’єму витисненому ним рідини".

Якщо молодших більше цікавить, як виникає блискавка, то підлітки захоплено розглядають будову тіла людини.

Відвідувачка музею Надія Пилипенко говорить: "Мені це наочний приклад: те, що знаходиться у людині, що у ній знаходиться, з якого боку: зверху, знизу нутрощі. Плюс дуже хочеться вивчати, багато вражень від такого".

За словами директора музею Наталі Іваненко, це науково-освітній музей. Це місце можна не тільки розважатися, а й вивчати щось нове.

На вихідних у музеї обіцяють влаштовувати розважально-наукові шоу-програми і щомісяця поновлювати експонати.

Олена Бучацька,  Олександр Семенов, "5 канал"

Попередній матеріал
У 21 місті України стартував "Чілдрен кінофест-2017"
Наступний матеріал
Найгарячіше на Маріупольському напрямку, біля Павлополя ворог випустив близько 30 мін – речник Міноборони
Loading...

У Чилі збудують найбільший у світі телескоп

Науковці з NASA відкрили нову "крижану" планету

Науковці показали, як виглядає рельєф океанічного дна без води – відео