5 канал

Двигун "Волги", багажник американський: У Дніпрі музей ретроавтівок поповнився унікальним експонатом "Балтикою"

Над створенням шедевру представницького класу тих часів власник авто працював 10 років

Двигун "Волги", двері "Жигулів", багажник – копія з американського авто. У технічному музеї Дніпра  з‘явився новий експонат – машина–хенд-мейд. Вона з часів  радянського дефіциту й у 80-ті зареєстрована як саморобна. Майже десять років складав її дніпровець Віталій Васюченко. До музею технічне диво потрапило  після смерті власника, бо до того залишалося єдиним індивідуальним засобом пересування у родині.

Пані Галина досі дивується, як її чоловік за радянських часів сам створив "автомобіль мрії". Згадує, він почав збирати його у 70-ті рокі по запчастинах, більшість з яких робив власноруч. Над створенням ось цього шедевра представницького класу тих часів працював 10 років.

В основі конструкції – агрегати автомобіля "Волга". Автор сам пошив шкіряний салон, а приладову панель виточив із горіха, що ріс у дворі. Машину назвав – "Балтика" і отримав на неї технічний паспорт. 

Родина наїздила на цій машині не одну тисячу кілометрів – до Криму та країн Балтії. Після смерті чоловіка Галина Васюченко вирішила подарувала сімейну реліквію музею.

Олександр Квачов, екскурсовод технічного музею "Машини часу",  говорить: "Мало-хто вірить, що це саморобний автомобіль. Багато-хто приходить в музей і запитують, що це – багато-хто не знав, що саморобки мали місце в той час

Нині "Балтика" – серед півсотні відреставрованих ретро-автомобілів, і єдина, що поки не на ходу. Згодом це авто музейники таки планують полагодити за кресленнями майстра-конструктора.

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, "5 канал"

Попередній матеріал
Євробачення-2017: вперше в Україні для охорони порядку буде задіяно унікальний гелікоптер – відео
Наступний матеріал
Ювілей Івано-Франківська: до 355-річчя міста виготовили гігантський 150-кілограмовий торт
Loading...

Незвичайне WarTaxi дісталось Дніпра: як "військовим таксі" скористатись та армії допомогти

Власники ретро-автомобілів з'їхалися до Харкова

Вперед у минуле: Львівські залізничники запустили ретро-потяг