Черкаси, сміття
Черкаси, сміття 5 канал

Ліси біля Черкас перетворилися на сміттєзвалище: хто винен та в чому причина

Десятки кілометрів навколо міста засіяні пластиком, пакетами і будівельним сміттям

Найбільше побутовими відходами та залишками непотребу після відпочивальників засмічена соснова просіка в черкаському мікрорайоні Дахнівка. Місцеві жителі відмовилися ходити в ліс ще кілька років тому. За цей час сміття там тільки додалося. 

Ярослав Лугиня мешкає на околиці Черкас. Його мікрорайон Дахнівка межує з лісом. Чоловік туди – ні ногою через купи сміття, які залишають після себе відпочивальники. Потому вітер розносить цей непотріб.

"Сам канаву прибираю. Як накидають – вода там, пляшки наносить, поліетилен. Вода спаде – все це зберемо у бак й відправимо на сміття", – розповідає мешканець Черкас.

Так само не відвідує ліс й інша мешканка Дахнівки – Людмила Компанієць. Жінка каже, там побутове сміття через кожні кількадесят метрів.

"З дітьми ще раніше можна було вийти погуляти. В нас у Дахнівці в кожного є бак, кожен тиждень вивозиться сміття. Я не думаю, що хтось би взяв і виніс (до лісу). Це просто люди, які відпочивають", – каже пані Людмила.

Черкащани, які приїздять до цього лісу, переконують: у таких місцях бракує сміттєвих баків.

"Довелося трохи прибирати, щоб можна було гарно відпочити, посмажити шашлики, картоплю, і після того, як закінчимо все це робити, приберемо за собою. Було б поменше сміття, якби тут поряд були смітники", – переконаний Андрій Коробко.

За станом зелених зон стежить екоінспекція. Звітують: за чотири місяці виявили та оштрафували більш як сотню несумлінних відпочивальників.

"Скільки б не було інспекторів – 100, 200, лісників – це питання важко проконтролювати. Найбільший контроль – це свідомість і відповідальність за майбутнє та за довкілля", – коментує начальник обласної державної екоінспекції Сергій Поліщук.

У мерії ж поки розроблюють комплекс заходів задля наведення ладу в довколишніх лісах.

"Найближчим часом ми зможемо встановити контейнери, де масово відпочивають люди. Ще розглядаємо інші заходи, розглядаємо встановлення відеокамер у різних закладах, в парках, в лісах", – каже заступник міського голови Черкас Ігор Волошин.

Екологи вкотре нагадують: звичайна пластикова пляшка розкладається в землі майже 200 років, вироби з гуми – 150, а скло – тисячу років. До того ж, шкідливі речовини потрапляють у ґрунт та воду.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаси, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Смертельно небезпечні, але манливі": в чому прихована омана осіннього лісу – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Єдиний їстівний гриб у нашій підбірці - маслюк
/
Єдиний їстівний гриб у нашій підбірці - маслюк
/
Гриби у лісі, осінь у лісі
/
/
/
/
/
/
Гриби у лісі, осінь у лісі
/
/
/
/
/
/
/
Гриби у лісі, осінь у лісі
/
Гриби у лісі, осінь у лісі
/
Гриби у лісі, осінь у лісі
/

Попередній матеріал
Навала хижаків: на Донеччині місцеві налякані вовчими "атаками"
Наступний матеріал
Більш як половина нинішніх нардепів не пройде у ВР за новим виборчим кодексом – Бала