Очищення Краснокам'янського озера у Дніпрі
Очищення Краснокам'янського озера у Дніпрі 5 канал

Краснокам'янське озеро Дніпра почистили вперше за кілька десятків років: які "скарби" знайшли

Водолази кажуть, що прибирання затягнеться принаймні на місяць – така чистка міському бюджету коштуватиме 2 млн грн

Озеро на 2 млн грн. У Дніпрі чистять міське озеро, яке генерального прибирання не бачило вже кілька десятків років. А після цьогорічної зимівлі взагалі перетворилося на болото. Які скарби знаходили водолази – розповідь кореспондента "5 каналу" Наталії Світлової.

Краснокам'янське озеро посеред багатоповерхової забудови – це затоплений колишній гранітний кар'єр. Небезпечне для відвідувачів місце щороку обіцяють зробити зоною відпочинку. Нині тут затіяли капітальну чистку. Цієї весни мешканці навколишніх будинків як ніколи скаржаться на сморід, що йде від водойми. Нарешті дочекалися – троє водолазів пірнають на п'ятиметрову глибину задля генерального прибирання. Піднімають так звані "скарби".

Очищення Краснокам'янського озера у Дніпрі
Очищення Краснокам'янського озера у Дніпрі5 канал

Водолаз Сергій Кобзаренко додає: "Там ще знайшли по приладу пару холодильників і щось металеве, може бути автотранспорт, але поки не знаємо". А ще ванни, покришки, велосипеди, й тонни пляшок. Завантажувати непотріб у сміттєвоз зголосилися небайдужі.

На озері вже прочистили дренажну систему й берегову лінію. Далі – робота на найбільшій глибині у 12 метрів. Водолази кажуть, що прибирання затягнеться принаймні на місяць. Така чистка міському бюджету коштуватиме 2 млн грн. Після очищення водойми планують взятися за реалізацію проекту рекреаційної зони – вже за кошти інвесторів. 

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
"Або спи, або благодійствуй": створено новий український соціальний додаток для смартфонів
Наступний матеріал
"Плювок в обличчя кримськотатарському народу": окупанти зносять старовинний мусульманський цвинтар у Гурзуфі
Loading...