5 канал

Перетворити непотріб на енергію: На Івано-Франківському полігоні сміття запустили інноваційну біогазову установку

Така технологія дасть змогу значно знизити ризик виникнення пожеж на полігоні

Перетворити непотріб на джерело енергії. На Івано-Франківському полігоні твердих побутових відходів запустили біогазову установку. На території сміттєзвалища пробурили 28 свердловин завглибшки 12 метрів. Про це повідомляє "5 канал".

Через них збирають так званий звалищний газ. Далі його очищають та спалюють, виробляючи електроенергію. Така технологія дасть змогу значно знизити ризик виникнення пожеж на полігоні, який обслуговує половину області. Фахівці кажуть – на Заході України це перша така установка. Для її будівництва залучили інвестора, який вклав 27 млн грн. За умовами договору, 23% виробленої електроенергії залишається місту.

Директор КП "Полігон ТПВ" Юрій Мороз каже: "Від кожної свердловини на гребінку вивели труби. Тобто зараз під сміттям у полігоні знаходиться десь близько 4 км труб. І по цій трубі вони подаються сюди, насос качає, подається на так звані дві когенераційні установки. Газ спалюється, виробляється електроенергія, подається на підстанцію і подається в енергомережу неньки України".

Як повідомляв 5.UA, 30 травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі поблизу Львова спалахнула масштабна пожежа. Після завершення гасіння під час збору пожежно-технічного обладнання стався зсув сміття, під який потрапили троє рятувальників і еколог львівського комунального підприємства "Збиранка". Нагадаємо, 20 червня 2016 року у Львівській області загорілось ще два сміттєзвалища

Дивіться також фотогалерею за темою:

На львівському ринку загорілося сміття – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Без втрат і поранених: У Тернопіль повернулася армійці 44-ї артилерійської бригади
Наступний матеріал
Люди в чорному на залізних конях: байкери влаштували масштабний мотопробіг середмістям Києва
Loading...

"Флешмоб львівського сміття": Тепер його виявили в зоологічному заказнику

В Коломбо під тоннами сміття опинилися близько сотні будинків: 16 осіб загинули

Квест "Не дай підкинути собі львівське сміття" перемістився до Житомирщини: селяни погрожують самосудом