'Позитив' ковалів з Києва
'Позитив' ковалів з Києва 5 канал

Молот, ковадло та жар від полум'я: в Івано-Франківську проходить 15-й фестиваль "приборкувачів металу"

Шартелла Сантьяго приїхала до Івано-Франківська аж із Карибських островів. Кремезний Керем Пекер – із Туреччини. А от Юрій Виродов з командою – з Києва.

В Івано-Франківську триває 15-й фестиваль ковалів. На нього з'їхалися приборкувачі металу з 14 країн світу. З ковалями поспілкувалася журналіст "5 каналу" Ольга Рега.

У середмісті Івано-Франківська гаряче. Старовинна площа Фортечного бастіону перетворилася на величезну кузню просто неба. Ковалі з різних країн світу кують позитив та елементи для вежі часу.

Шартелла Сантьяго приїхала до Івано-Франківська аж із Карибських островів. Разом із колегами з Голландії виготовляє символічну кулю, у якій, каже – кожен зможе побачити щось своє. На фестиваль жінка приїздить 10-й рік поспіль. І щоразу руйнує стереотипи, буцімто ковальство – чоловіча справа. Хоча, зізнається: дівчині працювати із металом таки нелегко.

А от кремезний Керем Пекер із Туреччини каже – ковадло для нього ніколи важким не було. Нині разом із командою намагаються через призму фронтової історії з Першої світової війни продемонструвати велич миру. Тим часом українці кують "Позитив". Заготовку кияни зробили ще вдома, тепер відшліфовують деталі.

Цей фестиваль ювілейний. 15 років – поважна річниця, тож темою свята обрали "Час" і присвятять їй цілу вежу з годинниками. Яку прикрасять металеві оздоби, викувані ковалями. "Час, який триває. Час, який дозволяє щось зробити, виконати, переосмислити. Час, в якому народжуються, помирають. Тобто, багато різних думок на рахунок цього терміну. І тому ми запропонували людям цю тему", – пояснює голова ГО "Свято ковалів" Сергій Полуботько.

Фестивалити ковалі будуть до неділі, 7 травня. Та принагідно навчатимуть стародавнього ремесла всіх охочих.

Ольга Рега, Андрій Гаргара, "5 канал"

Попередній матеріал
Посол Швеції: Мої діти щасливі жити в Україні
Наступний матеріал
СБУ заборонила в'їзд до України голлівудському актору

Геймери, супер-герої та 3D-кораблі: у Китаї відбувся видовищний фестиваль анімації

Тарас Бульба і янгол-охоронець незалежності: На Рівненщині створили алею незвичних дерев'яних скульптур

Під час Євробачення у Києві відбудеться масштабний фестиваль повітряних куль

У столиці відбувся велокруїз у стилі ретро

Понад 100 метрів краси: на Співочому полі сплетуть рекордний "вінок миру та добра"

Коли "море квітів" – не перебільшення: у Вашингтоні триває фестиваль тюльпанів