Андрій Садовий
Андрій Садовий 5.ua

"Кінець сміттєвої епопеї": у Львові нарешті вирішили, як утилізувати відходи

Проблема з утилізацією сміття у Львові виникла ще у травні 2016 року

Львівське сміття вивозитимуть на полігони у 20 містах області. Відповідний меморандум підписали міські та обласні чиновники, передає "5 канал". 

Як стало відомо, Львівська міськрада погодилася дати зі свого бюджету 70 мільйонів гривень на потреби міст, які прийматимуть відходи, а ще 30 мільйонів виділять з обласної скарбниці на облаштування полігонів.

"Ми будемо помагати міським радам через виділення субвенцій для того, щоб вони могли ці кошти витрачати на рекультивацію існуючих полігонів і на вирішення тих соціальних проблем, які є першочергові", – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Щодня з обласного центру вивозитимуть понад 500 тонн сміття. Протягом двох тижнів міська влада Львова муситиме підписати прямі договори з містами тривалістю на 2 роки, а за цей час збудувати у місті сміттєпереробний завод.

"Ми сьогодні можемо знайти той проміжний консенсус, який дасть можливість забезпечити поводження з ТПВ, а також дасть можливість за відповідний період знайти правильне рішення та підібрати правильні технології міській владі для того, щоб і місто, і область комфортно себе почувала в плані екології і санітарного стану", – розповів віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон.

Нагадаємо, проблема з утилізацією сміття у Львові виникла у травні торік через масштабну пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі. Тоді загинули троє рятувальників та еколог, тіло якого досі не знайшли. Відтоді експлуатацію полігону зупинили.

Попередній матеріал
У столиці відкрили меморіальну дошку загиблому бійцю з "Легіону Свободи"
Наступний матеріал
Чому Міжнародний суд у Гаазі не підтримав українські вимоги щодо Донбасу – "Час.Підсумки дня"
Loading...