Wake up in peace
Wake up in peace 5 канал

"Або спи, або благодійствуй": створено новий український соціальний додаток для смартфонів

За задумом розробників, кожен зможе віддячити захисникам України, просто поспавши ще кілька хвилин

Мирний сон – велика цінність. Щоб українці краще це зрозуміли, створено новий соціальний додаток для мобільних телефонів. Його вже презентували у Києві. Працює він як звичайний будильник. А от якщо хочеш відкласти його дзвінок на пізніше – віддяч армії за ці мирні хвилини благодійним внеском. Усі гроші підуть на рахунок благодійного фонду "Повернись живим", передає "5 канал".

Wake up in peace. Тобто "Прокинься в мирі". Це безкоштовний додаток для мобільного телефону. Його вже можна завантажити. На перший погляд – звичайний будильник. Однак, із маленькою хитрістю. "Якщо я натисну його відключити – то нічого не буде. Якщо я потягну вниз – то у мене стане на 40 гривень менше… Гроші підуть на наш загальний рахунок. Це будуть тепловізори, прилади нічного бачення, машини, приціли… ", – показує роботу додатка керівник БФ "Повернись живим" Віталій Дейнега.

Гроші із карткового рахунку користувача підуть на рахунок благодійного фонду "Повернись живим", а далі – на потреби армії. У такий спосіб, за задумом розробників, кожен зможе віддячити захисникам.

Автор ідеї додатку Артем Карелін розповідає: "Я придумав сам інструмент – платну паузу будильника. Мені заробляти гроші цим не хотілося, тоді я знайшов оцей вихід, що можна платити за мирний сон. Надсилати таким чином гроші військовим… Щодня нагадує тобі, що ти проспав мирно, що ти маєш цінувати це, ти маєш віддячити. І це як проїзд за метро, наприклад. Ти не платиш якусь велику суму, ти потрошку, кожен день підтримуєш армію".

Скільки грошей відраховувати за паузу на будильнику користувач установлює у додатку сам. А от мелодія там за замовчуванням. Парадокс: будитиме "Колискова".

"Нам суто функціонально треба було створити пісню, яка би була би таким "анти-будильником". Щоб людина, прокинувшись, розуміла, що в неї є можливість спати далі, знаходитися далі в своїй комфортній зоні. Власне про це і пісня, що є люди які забезпечують нам наш мир, рівновагу і наші сни. Іноді в тилу про це забувають", – розшифровує задум автор пісні "Колискова, письменник Сергій Жадан.

Світлана Рябошапка, Антон Андрущенко, "5 канал"

Попередній матеріал
З могили ідеолога українського націоналізму Миколи Міхновського у Києві викрали бронзове погруддя
Наступний матеріал
Краснокам'янське озеро Дніпра почистили вперше за кілька десятків років: які "скарби" знайшли
Loading...