Змагання 'юних прикордонників' на Черкащині
Змагання 'юних прикордонників' на Черкащині 5 канал

Вогневий рубіж, бойовий АК-74, "читання" слідів: змагання "юних прикордонників" на Черкащині

Приїхали змагатися 16 команд з усієї області. Загалом – близько 200 школярів-старшокласників

Як це, бути прикордонником – дізнавалися школярі на Черкащині. Дві сотні учнів на один день стали охоронцями рубежів. Вони вчилися виконувати "дорослі" завдання, які щодня постають перед військовими на кордоні – стріляли, розбирали зброю, надавали першу медичну допомогу та опановували навички пошуковців. За змаганнями спостерігали журналісти "5 каналу".

"Перша зміна на свій вогневий рубіж кроком руш! Лягли, приєднали магазини", – 15-річна Олександра Вільчик стріляє з бойового автомата АК-74. Мішень за 120 метрів. Із восьми пострілів дівчина влучила в ціль чотири рази.

Ділиться враженнями: "Йде сильна віддача, глушить навіть у навушниках. Потрібно дуже гарно цілитися, щоб влучити в ціль. Найголовніше – це потрібно зібратися з думками і з силами, і стріляти".

А 14-річний Олександр Дрозденко біжить у комплексній естафеті. Всі учасники команди по черзі бігають з автоматом, відтискаються та несуть ноші з умовним пораненим: "Бо кожен чоловік має сам захищати свою країну. І це закаляє дух та посилює спортивну підготовку".

Приїхали змагатися 16 команд "юних прикордонників" з усієї області. Загалом – близько двох сотень школярів-старшокласників. На полігоні їх перевіряють на витривалість, вправність та швидкість. Після спортивних вправ учні мають скласти справжній іспит із майстерності пошуковця.

Змагання проводять уже п'ятий рік поспіль. За першість змагаються найкращі команди, обрані в районах. Усі завдання – це буденні обов'язки прикордонників, взяті з реального життя, кажуть військові.

"У програмі змагання кілька конкурсів. Показують свої фізичні вміння і звершується це все стрільбою з бойового автомата. Такі змагання започатковані з метою 1. Національно-патріотичного виховання підростаючого покоління; 2. Це популяризація прикордонної служби", – перераховує директор департаменту освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський.

Після випробувань на полігоні – стройова хода та патріотична пісня. У фіналі – переможців нагороджують призами та грамотами.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Навчання "Західна фортеця": як на кордоні готуються до екстрених ситуацій – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Клімкін: Консул Угорщини виїде з України найближчими днями
Наступний матеріал
Порошенко пропонує Раді продовжити особливий порядок на Донбасі

Загартовані полум'ям: як бійці НГУ виборювали право носити берет із відзнакою

За програмою поліцейських водолазів США: як тренується морська охорона ДПСУ

Замість гантель – діти: у Черкасах організували бебі-фітнес для мам з малюками

"БлогПост": Які реальні загрози становить невакциноване суспільство

Число отруєних школярів у Дніпрі збільшилося: поліція порушила кримінальне провадження

Британію, ФРН та Японію обіграли: як українські школярі медалі Міжнародної олімпіади з інформатики збирали