Владислав Безгінов

"Чемпіон чемпіонів": українського учня визнали найкращим у світі з ментальної арифметики

Ментальна арифметика вчить операціям із трицифровими числами – без калькулятора та в рекордний час

Додавати та віднімати трицифрові числа менш як за 1,5 секунди. Це вміють не дорослі, а діти, які вправляються у ментальній арифметиці. А найкращим у світі в цій справі виявився 11-річний криворіжець Владислав Безгінов, який здобув абсолютну перемогу та звання "чемпіона чемпіонів" на Міжнародній Олімпіаді з ментальної арифметики, яка відбулася в Дубаї. З юним розумником спілкувалася наш кореспондент Ірина Сисак.

Ще місяць тому на Національній олімпіаді з ментальної арифметики, Владислав Безгінов посів перше місце в категорії "Профі старші", і разом з іще двома переможцями вирушив на Міжнародну Олімпіаду WAMAS-2018 в Об'єднаних Арабських Еміратах. Там хлопець вирішив 79 математичних прикладів за 8 хвилин. Він став рекордсменом з-поміж більш як 300 учнів із 12 країн світу.

Ментальною арифметикою Владислав займається вже 2 роки. Мати хлопця Світлана Безгінова розповідає, до Олімпіади майбутній чемпіон готувався 3 тижні: "У них зовсім інша була програма там. Нам довелося за 3 тижні трошки перевчитися – без екрану, а на листочках, і стовпчики, і час, обмежений час".

Для усної лічби використовується спеціальна рахівниця Абакус. Поступово діти вчаться обходитися без неї. Вчителі кажуть, що ця особлива методика родом зі Сходу розвиває увагу, мислення та вміння швидко аналізувати.

"Це виховує і виробляє в них концентрацію уваги. Щоб отримати такий результат, як у наших хлопців, щодня потрібно займатися буквально 20-25 хвилин, і тоді буде результат", – запевняє тренер із ментальної арифметики Наталія Лубенець.

Клуби з ментальної арифметики є мало не в кожній області України. Можливість випробувати себе на міжнародних змаганнях в української команди з'явилася вперше.

В Японії та Китаї ментальна арифметика входить до шкільної програми. А в Україні вже цього року стартує науковий експеримент, який триватиме 4 роки. Вчені порівнюватимуть дві групи школярів, одна з яких вивчатиме ментальну арифметику, інша – ні. У разі впливу такої лічби на розвиток дітей, дисципліну можуть внести до переліку факультативних шкільних предметів.

Ірина Сисак, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
"Поліграф" з "Армія FM": яку вкрадену нерухомість уже повернули Міноборони
Наступний матеріал
Чубаров про звільнення Сенцова: Путін ще ніколи не йшов на поступки щодо політв'язнів, доки не мав з того особисті дивіденди

Скандал у чернігівській школі: про туберкульоз в учня стало відомо просто на "лінійці"

"Побіг, коли всі стояли осторонь": як 14-річний хлопець урятував дівчину в ставку

Виборола п'ять нагород: українська гімнастка стала золотою призеркою на турнірі в Туреччині – вражаючі відео

"Кололи ножами, цілою групою": моторошні подробиці нападу на ромів під Львовом

Довгі сукні, декольте і манливий погляд: якими були випускниці-2018 – ФОТО

Напад на табір ромів: омбудсмен звернулась до голови МВС