Тетяна Денісова
Тетяна Денісова Сайт українського омбудсмена

Напад на табір ромів: омбудсмен звернулась до голови МВС

У зверненні вона закликала Арсена Авакова взяти на контроль розслідування трагедії, що сталась під Львовом

Після нападу на ромський табір у Львові Уповноважений Верховної Ради з прав людини звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Про це йдеться на сайті омбудсмена.

Зокрема, у тексті значиться:

"З огляду на те, що у цій ситуації вбачаються ознаки дискримінації за національною ознакою та розпалення ворожнечі щодо ромської національної меншини, Уповноваженим Людмилою Денісовою було направлено звернення до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з проханням взяти на контроль розслідування вказаного нападу на тимчасове поселення ромів поблизу м. Львова та забезпечити ефективне розслідування в розумні строки".

Із цим же закликом Денісова звернулась до Нацполіції та влади Львова. Остання має надати вичерпну інформацію про заходи, які вживаються владою задля врегулювання проблемних питань тимчасових поселень ромів у Львові та повідомити про забезпечення соціальних та житлових прав ромів.

На переконання Уповноваженого, прояви ксенофобії, подібні до тих, що стались у ніч на 24 червня, потребують особливої уваги з боку правоохоронних органів, зокрема, більш ретельного розслідування.

Дивіться також: Розгром табору ромів: хто в хаті господар і як має реагувати цивілізована держава – сюжет

Людмила Денісова занепокоєна тенденцією до збільшення кількості інцидентів на ґрунті нетерпимості до представників ромської національної меншини і "просить вжити невідкладних заходів для запобігання вчиненню погромів ромських поселень".

Уповноважена вкотре закликала громадськість до толерантності, терпимості та недискримінації за будь-якими ознаками - національності, політичних, релігійних та інших переконань, мови, статі, етнічного та соціального походження.

Нагадаємо, у ніч на 24 червня на околиці Львова невідомі у масках напали на табір ромів. Поліція повідомила про одного загиблого та чотирьох потерпілих внаслідок нападу. Серед постраждалих і 10-річний хлопчик

Як інформував 5.UA, це вже не перший напад на табір ромів. Наприкінці квітня представники націоналістичної організації С14 прогнали ромів з Лисої гори у Києві, а також спалили їхні намети. 22 травня на Тернопільщині зі зброєю атакували ромський табір. 9 травня поблизу Львова невідомі в населеному пункті Рудне, розгромили та спалили ромський табір.

Попередній матеріал
У Херсоні підпалили будинок нардепа Співаковського
Наступний матеріал
"Акація", "Рапіра", "Град": що приховали окупанти у житловому районі Донецька
Loading...