Водолази в Одесі
Водолази в Одесі 5 канал

За програмою поліцейських водолазів США: як тренується морська охорона ДПСУ

Тренінгам передували двотижневі заняття з американськими інструкторами – спецпризначенці мали проплисти в басейні 800 метрів – у ластах та масці, через яку нічого не видно

В Одесі американські інструктори провели тренінги для спецпідрозділу морської охорони. Відпрацьовували пошук під водою ледь не наосліп. Два тижні прикордонники фактично навчалися за програмою поліцейських водолазів США. Пірнали спочатку в басейн, а потому закріплювали набуті навички у морі.

Перед зануренням – останні приготування. Водолази ретельно перевіряють один одного, після чого інструктор дає команду – йти у воду. Два водолази пірнають у море, третій – залишається на поверхні. Це зв'язківець. Саме він координує дії спецпризначенців.

За легендою тренування, під час заходу в порт іноземний корабель скинув контрабанду за борт. Водолази мають знайти та дістати речовий доказ. За лічені хвилини на поверхні з'являється жовтий поплавок – це знак, що вантаж знайдено.

"Водолази підпливають, викидають буй, закріплюють кінець – і його місце розташування вже позначене на місцевості. А друга група спускається безпосередньо туди і підіймає вантаж", – пояснює учасник тренувань Віталій Фасоля.

Практичним заняттям передували двотижневі тренінги з американськими інструкторами. Спецпризначенці мали проплисти у басейні півкілометра без спорядження, 800 метрів – у ластах та масці, через яку нічого не видно. Так їх учили працювати наосліп, крім того – робити заплив на одному вдиху.

"Програма підготовки побудована на базі програми, яку викладають у Національній академії поліцейських водолазів США. Цього разу ми навчали різних методик пошуку об'єктів під водою, починаючи від найдрібніших – відстріляні гільзи – до затонулого судна", – уточнює інструктор прикордонного патруля США Стівен Кардоза.

У тренуваннях беруть участь 10 водолазів-спецпризначенців загону морської охорони Прикордонної служби з Маріуполя, Києва та Одеси. 2 роки тому вони вже тренувалися на базі Прикордонного патруля США у Флориді.

"Засоби підйому відрізняються від того, що ми використовували раніше. Ми отримали так званий підйомний парашут і дуже багато різного іншого обладнання. Наш підрозділ дуже добре укомплектований у питанні водолазних робіт", – звітує командир підрозділу Управління морської охорони ДПСУ Олег Кирилюк.

В Одесі створено регіональне управління морської охорони Держприкордонслужби, яке опікуватиметься безпекою вод Азовського та Чорного морів, а також річки Дунай. Тренування триватимуть до 25-го вересня, після чого учасники отримають сертифікати.

ОД, СІ, "5 канал"

Як це – десантуватися без парашута: під час Sea Breeze-2018 українські морпіхи випробували на собі систему "Адаптер"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"БлогПост": Особливості передвиборного піару
Наступний матеріал
Через 20-30 років уся Росія буде Чеченською республікою – Осмаєв
Loading...

Навчання "Західна фортеця": як на кордоні готуються до екстрених ситуацій – ФОТО

Слідство розглядає 5 версій нападу на активіста в Одесі

До Одеси вилетіла посилена група правоохоронців – Луценко назвав причину

Синхронна акція: в Чикаго і Москві пікетували за звільнення Сенцова і Балуха

Напад на одеського активіста: на замах відреагували в посольстві США

Хімічні викиди в Криму: 5 прикордонників досі в лікарні