Павло Клімкін
Павло Клімкін Depositphotos

Клімкін: Консул Угорщини виїде з України найближчими днями

В Україні здійнявся скандал навколо видачі угорських паспортів у Берегово на Закарпатті

Очільник МЗС України Павло Клімкін заявив, що найближчими днями консул Угорщини повернеться на свою Батьківщину. Про це міністр повідомив у статті для "Європейської правди", коментуючи скандал з видачою угорських паспортів у консульстві у Береговому.

 

Міністр написав: "Хоча щодо конкретних дій угорського консула дискутувати потреби немає, тут слід чітко розставити крапки над і. І ми їх розставимо. Найближчими днями консул повернеться на Батьківщину. Його дії суперечать Віденській конвенції про консульські зносини, згідно з якою консульська установа виконує функції, "які не забороняються законами й правилами держави перебування або проти виконання яких держава перебування не має заперечень".

Клімкін додав, що консул, і його керівники в Будапешті прекрасно знали, що Україна має заперечення проти надання своїм громадянам другого громадянства, оскільки Конституція та законодавство України передбачають тільки одне-єдине – українське.

"Те, що у нас не передбачено ні кримінальної, ні адміністративної відповідальності за подвійне громадянство, суті справи не міняє", – наголосив міністр.

Як повідомляв 5.UA, міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна має намір вислати угорського консула з Берегового протягом цього тижня, якщо Будапешт сам його не відкличе. Все через скандал у консульстві Угорщини у Береговому Закарпатської області, де громадянам України видавали угорські паспорти. Процедура супроводжується келихом шампанського на честь другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі.

Попередній матеріал
Протидії РФ щодо дестабілізації ситуації в Україні: брифінг СБУ – відео
Наступний матеріал
Вогневий рубіж, бойовий АК-74, "читання" слідів: змагання "юних прикордонників" на Черкащині

Угорщина забула, чим обертається дружба з РФ: підсумки переговорів Клімкіна та Сійярто

Стало відомо, хто зняв скандальне відео в консульстві Угорщини на Закарпатті

Москаль розповів, хто слідом за Угорщиною планує видавати українцям свої паспорти

Рада підтримала надання громадянства іноземцям, які воювали на Донбасі

Клімкін: Якщо Угорщина не відкличе свого консула з Берегового, то Україна вишле його протягом цього тижня

Скандал із паспортами на Закарпатті: Угорщина відповіла на рекомендації відкликати свого консула