Клімкін та Сійярто
Клімкін та Сійярто 5 канал

Угорщина забула, чим обертається дружба з РФ: підсумки переговорів Клімкіна та Сійярто

Керівники МЗС двох країн зустрілися на полях Генасамблеї ООН, щоб обговорити скандал із угорськими паспортами на Закарпатті. Назвати результат конструктивним – важкувато буде

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що допоки в Україні Президент Порошенко, покращень взаємин між країнами не буде. Раніше це говорив Лавров, цього не приховує Путін, такими меседжами оперують проросійські сили в Україні і тепер – відверто кремлівська риторика у офіційно Будапешту. Тільки от якщо Київ може пояснити, чому вишле угорського консула з Берегового, то як дзеркальні заходи Угорщина буде пояснювати Євросоюзу?

Скандальний запис 19-го вересня опублікувало інформагентство "Укрінформ". Воно повідомило: на відео зняті українці, які у консульстві Угорщини в Береговому отримують паспорти цієї держави. У вітчизняному МЗС одразу відреагували: якщо запис виявиться справжнім, консула видворять з країни.

Минув тиждень і міністри закордонних справ двох держав зустрілися на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. Компромісу – не знайшли. За підсумками розмови Павло Клімкін заявив: угорський дипломат може пакувати валізи.

"Угорські консули інструктують українських громадян, як приховувати своє нове громадянство. І навіть, як я сказав пану Сійярто, закликають маніпулювати з українськими документами… Проблема не тільки у видачі паспортів. Чому Угорщина порушує міжнародне право і законодавство України?", – розповів вітчизняний міністр закордонних справ.

У відповідь чільник угорського МЗС Петер Сійярто пригрозив дзеркальними заходами. Мовляв, видача паспортів у Береговому повністю відповідає угорському та міжнародному праву.

А реакцію України дипломат назвав частиною передвиборного процесу: "Поки Україну очолює нинішній президент, підбурювання до ненависті, які систематично провокує українська влада, не припиняться. Тому що глава держави вважає, що таким чином зможе отримати певну підтримку серед населення. Адже нині вона, певно, занизька".

Такі заяви угорського дипломата не дивують чільницю комітету Верховної Ради у закордонних справах. Ганна Гопко нагадує: Будапешт останнім часом активно вставляє палиці в колеса українській євроінтеграції.

Каже: "Угорщину ми закликаємо проявляти політику добросусідства, бо будь-які спроби дружити з Росією закінчуються, нагадаємо угорцям, в часи Радянського Союзу – російськими танками в Будапешті".

Щодо долі угорського консула, остаточне рішення Київ ухвалить не раніше наступного тижня. Бо цього – міністр закордонних справ України у відрядженні в Нью-Йорку.

Евеліна Михайленко, Василь Дмітрієв, "5 канал"

Попередній матеріал
"Не попити спокійно кави": як захисники Новозванівки "зустрічають" ворожі групи
Наступний матеріал
Подарунок від Балтимора: як Україна отримала 2 патрульні катери Islands – включення зі США

Клімкін: На Закарпатті Угорщина порушила Віденську конвенцію

Із шампанським і присягою: у Береговому українцям видають угорські паспорти – ЗМІ

За справу взялася СБУ: Луценко про угорські паспорти для українців

У Чехії відповіли на закиди Москаля: "Це необґрунтовані та неправдиві спекуляції"

Експерт-міжнародник пояснив, чому Україна не може "побити горщики" з Угорщиною

Москаль розповів, хто слідом за Угорщиною планує видавати українцям свої паспорти