Микола Капітоненко
Микола Капітоненко 5 канал

Експерт-міжнародник пояснив, чому Україна не може "побити горщики" з Угорщиною

Угорщина – член ЄС і НАТО. В неї є інструменти, щоб натиснути на Україну

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" експерт міжнародного центру перспективних досліджень Микола Капітоненко прокоментував конфлікт з Угорщиною та назвав слабкі сторони України в цьому контексті.

"Ситуація непроста для нас. Простих рішень тут немає. З угорцями побити горщики і сказати "Нам не потрібна ваша підтримка ні в тому, що стосується енергетики; ні в тому, що стосується НАТО, ЄС чи чого завгодно, а ви – агенти Росії" – це призведе до наростання проблем. Ми не в тій позиції стосовно Угорщини, незважаючи на те, що вона набагато менша за Україну, але вона член ЄС і НАТО. В неї є інструменти, щоб натиснути на Україну. У нас таких інструментів замало", – констатує експерт.

Він зазначає: "Що ми можемо зробити? Заборонити, ввести кримінальну відповідальність за отримання угорського паспорту? Це наше поле відповідальності, і тут ми можемо робити, що хочемо. Але реальних шляхів заборонити угорцям роздавати паспорти, а громадянам України їх отримувати, якщо вони вважають це за потрібне, в нас не так багато. Тому потрібно проводити, я би так сказав, більш обережну, більш розумну політику і не доводити ескалацію з угорцями до межі, яка відповідає поточній ситуації".

Більше подробиць – далі у відео: 

Попередній матеріал
Суд заборонив ГПУ доступ до даних телефону журналістки НВ Христини Бердинських
Наступний матеріал
Перші подробиці виступу Порошенка та побоювання "декадансу ООН" – включення з Нью-Йорка
Loading...