Христина Бердинських
Христина Бердинських 5 канал

Суд заборонив ГПУ доступ до даних телефону журналістки НВ Христини Бердинських

Дані зі смартфону потрібні Генпрокуратурі в рамках кримінального провадження щодо директора НАБУ – йому закидають розголошення держтаємниці під час розмови з журналістами

Генеральній прокуратурі заборонили доступ до даних телефону журналістки "Нового времени" Христини Бердинських. Апеляційний суд Києва скасував рішення Печерського суду, яке дозволяло запросити в мобільного оператора інформацію про дзвінки, смс-повідомлення, а також геолокацію журналістки впродовж 1,5 року.

Офіційне пояснення рішення апеляції – під час розгляду питання в Печерському суді були порушені процесуальні норми. Сама Христина Бердинських розцінює дії ГПУ як наступ на свободу слова, тиск та спробу з'ясувати джерела інформації журналістів, а також втручання у приватне життя.

Тепер апеляційна інстанція скерувала справу на новий розгляд, адже журналістка вимагає визнати рішення суду незаконним.

"Я розчарована, бо мені здається, достатньо підстав вважати, що рішення було незаконним. А так – у нас знову йде величезна битва за захист джерел… Ми маємо довести в усіх можливих судах, що рішення було незаконним і ми будемо це робити", – зазначила сама Христина Бердинських.

Нагадаємо, торік у листопаді ГПУ порушила кримінальне провадження щодо директора НАБУ Артема Ситника. Йому закидають розголошення державної таємниці під час розмови з журналістами у форматі "оф-рекордс" у травні 2017-го. За версією слідчих, на розмові були присутні журналісти Наталя Седлецька та Христина Бердинських. У справі вони проходять як свідки.

У серпні Печерський райсуд дозволив ГПУ зібрати будь-які дані з їхніх телефонів. Європейський суд із прав людини застосував щодо Наталі Седлецької правило "39" – невідкладного заходу – та заборонив українській владі до 18-го жовтня отримувати будь-яку інформацію з її мобільного. ГПУ заявляла, що оскаржуватиме це рішення.

Попередній матеріал
Операція "Зброя та вибухівка": в Києві спіймали чоловіка із снайперською гвинтівкою
Наступний матеріал
Експерт-міжнародник пояснив, чому Україна не може "побити горщики" з Угорщиною