dt.ua

Седлецька опублікувала лист, у якому ЄСПЛ зобов'язав владу утриматися від доступу до її телефону

  Це рішення суду журналіст назвала "безпрецедентним"

  Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав українську владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону головного редактора проекту "Схеми" Наталії Седлецької. Про це повідомила сама Седлецька на своїй сторінці у Facebook.

  Журналіст написала: "Отримала щойно лист зі Страсбурга на редакційний факс. Європейський суд з прав людини зобов'язав українську владу утриматися від доступу до будь-яких даних з мого телефону! Це – запобіжний захід, винесений судом згідно з так званим Правилом 39. Воно застосовується у виняткових випадках: коли існує реальна загроза порушення прав людини та непоправних наслідків, які це може спричинити".

  Седлецька назвала це рішення "безпрецедентним" і написала, що його вдалося отримати "на захист української журналістики та свободи слова".

  Вона зазначила: "Нам з адвокатами вдалося переконати ЄСПЛ, що отримання силовиками доступу до інформації з мобільних журналістів становить загрозу викриття джерел, які повідомляють нам суспільно важливу інформацію. Ми наводили аргументи, що це може призвести до так званого охолоджувального ефекту для всієї розслідувальної журналістики та вільної преси в Україні – і вони були почуті! Такі рішення є обов'язковими для виконання Україною, що підписала Конвенцію з захисту прав людини".

  Як повідомляли ЗМІ, в листопаді 2017 року після звернення народного депутата Олени Масоріної Генпрокуратура порушила кримінальне провадження щодо директора НАБУ Артема Ситника через імовірне розголошення даних слідства у справі прокурора Кулика під час спілкування "оф-рекордз" із журналістами. За даними слідства, розмова Ситника з українськими журналістами у форматі "оф-рекордз" відбулася в Києві у травні 2017 року. Сам Ситник заперечує, що під час цього спілкування порушив законодавство.

  Нагадаємо, 4 вересня видання "Радіо Свобода" опублікувало заяву, в якій висловило обурення ухвалою українського суду, що дав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону журналістки та головного редактора програми розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької протягом 17 місяців.

  Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко запросив Седлецьку на закриту зустріч для пояснень – чому суд надав згоду на допуск до інформації в її телефоні, вона ж відмовилася від цієї пропозиції і запропонувала йому прийти на "Радіо Свобода" дати відкритий коментар щодо цієї ситуації. Потім генпрокурор повідомив: оскільки Седлецька відмовилася надавати інформацію, у слідства не було іншого варіанта, як звернутися до суду для отримання доступу інформації з її телефону. 

  Попередній матеріал
  "1+1" та "Укртатнафта": суд Києва дав ГПУ доступ до рахунків десятків компаній "групи Приват" – ЗМІ
  Наступний матеріал
  "Плідні переговори": сертифікацію українського Hyperloop проведе мюнхенська асоціація

  Луценко прокоментував "справу проти Ситника": чи існує таке провадження

  ЄСПЛ призначив перше засідання за позовом України проти РФ

  У позов проти Росії до ЄСПЛ Україна додасть рішення стосовно Сущенка

  Почав втрачати зір і взяли судоми: учасник Pussy Riot перебуває в реанімації у важкому стані

  Адвокат Фейгін про вирок Сущенку: Погіршити термін покарання вже неможливо

  "Хімічна атака" у Криму: у Мін'юсті пояснили, чому окремого позову до ЄСПЛ не буде