Наталія Бернацька
Наталія Бернацька 5 канал

"Хімічна атака" у Криму: у Мін'юсті пояснили, чому окремого позову до ЄСПЛ не буде

Позови України являють собою хронологію війни, тому матеріали про порушення укладаються один до одного і подаються сукупно за цілий рік

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" перший заступник міністра юстиції України Наталія Бернацька пояснила, чому Україна не подаватиме окремого позову до Європейського суду з прав людини через хімічне забруднення анексованого Криму.

"Україна однозначно може в судовому порядку відреагувати на хімічні викиди (заводу "Кримський титан", що розташований на тимчасово окупованій території). Це все пазли однієї великої картини, яку ми вибудовуємо з 2014 року в Європейському суді з прав людини. Адже щойно почалася тимчасова окупація Криму (до анексії), після цього – Донецької та Луганської областей, ми одразу заявили і в Раді Європи, і перед ЄСПЛ, що з моменту початку цієї окупації ефективний контроль на цій території здійснює лише Російська Федерація. Україна не може на цій території ані захистити своїх громадян, ані забезпечити їм навіть базові права за конвенціями права на життя, запобігання тортурам, катуванню та інше, тому що за все це несе відповідальність Росія. На цьому ґрунтуються наші позови і все це складається один за одним – події МН17 та все інше, що відбувалося на окупованій території", – пояснила заступник міністра.

Вона уточнила: "Наші позови являють собою хронологію війни. По факту ми вже навіть перестали подавати окремі позови за кожним конкретним фактом, тому що їх дуже багато за ці роки. Ми просто беремо, наприклад, 2014-ий рік і викладаємо хронологічно всі порушення, збираємо покази свідків, що вдалося, тому що 2014-го року це було важко знайти. Зараз цих доказів уже набагато і набагато більше".

Бернацька також розповіла, до якого позову планують додати матеріали стосовно хімічних викидів заводу "Кримський титан".

"Матеріали по "Кримському титану" додаватиму до наступного позову, який охоплюватиме період часу за цей рік. Тому що очевидно, що цих порушень багато – починаючи від автоматичної зміни українцям громадянства у Криму, що заборонено міжнародним правом; включаючи ті порушення, які продовжують відбуватися стосовно політв'язнів, які перебувають і на російській території, і в окупованому Криму", – заявила представниця Мін'юсту. 

Як повідомляв 5.UA, в ніч на 24 серпня в місті Армянськ на півночі окупованого РФ Криму з'явився наліт "липкої іржі", яким вкрилися металеві предмети. Крім того, жителі поскаржилися, що метал іржавіє буквально на очах, на деревах жовкне та опадає листя, шкіра на відкритих ділянках тіла пече, важко дихати.

З анексованого Криму на материкову Україну через погіршення стану здоров'я приїхали 46 осіб. У МінТОТ наголосили, що потреби в евакуації населення з Херсонщини немає. При цьому, з Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку

Дивіться також фотогалерею: 

"За два дні все згоріло": оприлюднені наслідки "хімічної атаки" у Криму

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Через смерть першокласниці на Волині прокуратура сумнівається в результатах медоглядів
Наступний матеріал
Літо повертається: синоптик розповіла, коли припиняться дощі та потеплішає
Loading...