5 канал

Осад падав людям на голови, окупаційна влада тиждень замовчувала

Сумнівів у тому, що причиною викидів є саме завод "Кримський титан", уже немає

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв розповів про наслідки "хімічної атаки" у Криму і про те, як материкова Україна дізналася про викиди заводу "Кримський титан". 

"З 23 на 24 серпня розпочалися ці викиди, вони мали системний характер. Завод "Титан" ніколи не відрізнявся якимись екологічними стандартами, він завжди травив і Херсонщину, і кримців. Тому тут питання лише в тому, яким був обсяг таких отруєнь", – зазначив Гордєєв.

Він зазначив: "Перше – має місце техногенна аварія, це 100%. Яка була причина – чи це снаряд, чи неправильна експлуатація – це вже друге питання.

Крім того, з 23 серпня ніхто – жоден представник окупаційної влади – не повідомляв громадянам про існування такої небезпеки. Цей весь осад падав людям на голови, вони заходили так у квартири й будинки. Ця кислота, по суті, – це був концентрат сірчаної кислоти, окислювалася на металевих речах як усередині житла, так і на вулиці. Цим всім дихали діти, відповідно.

Ми дізналися з неофіційних джерел, коли вони почали щось публікувати, а ще до того – від громадян, які там проживали і звернулися до нас по допомогу", – уточнив голова Херсонської ОДА. 

ru.krymr.com

Водночас, він наголосив: сумнівів у тому, що причиною викидів є саме завод "Кримський титан", вже немає. Це підтверджують результати проведених експертиз.

"У нас був контакт з окупаційною владою, з інженерним керівництвом заводу "Титан", які нам вказували на те, що це нібито (забруднення пішло) від кислотного накопичувача площею 43 кв. км, що там відбулося випаровування верхнього шару води. Через це залишився концентрат кислоти, який піднімається вдень у повітря, а потім з осадами та росою осідає. Ми перевіряли цю версію, проводили забір аналізів у накопичувачі і брали зіскоби кислоти, яка безпосередньо осідала на металеві речі, але ця версія не підтвердилася", – заявив чиновник.

Він додав: "Крім того, коли ми нанесли на карту зону ураження – Армянськ та Перекопськ, згідно з їхніми (окупантів – ред.) даними й інформацією, яка була в інтернеті, та порівняли з розою вітрів, ми чітко побачили, що зараження йде безпосередньо з заводу".

Детальніше про те, що насправді сталося на заводі "Титан", дивіться у відео: 

Як повідомляв 5.UA, в ніч на 24 серпня в місті Армянськ на півночі окупованого РФ Криму з'явився наліт "липкої іржі", яким вкрилися металеві предмети. Крім того, жителі поскаржилися, що метал іржавіє буквально на очах, на деревах жовкне та опадає листя, шкіра на відкритих ділянках тіла пече, важко дихати.

З анексованого Криму на материкову Україну через погіршення стану здоров'я приїхали 46 осіб. У МінТОТ наголосили, що потреби в евакуації населення з Херсонщини немає. При цьому, з Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку

Дивіться також фотогалерею: 

"За два дні все згоріло": оприлюднені наслідки "хімічної атаки" у Криму

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Намагаються нас підпалити": захисники Станиці Луганської розповіли, як їх провокують ворожі снайпери
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" з Денисом Казанським на "5 каналі"