Еко-катастрофу в Криму міг спричинити витік бойових отруйних речовин на заводі "Титан"

Таке припущення висловив у Верховній Раді голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров

Ймовірною причиною екологічної катастрофи, яка нині розгортається в анексованому Криму, може бути витікання бойових отруйних речовин. Принаймні таке припущення висловив під час засідання Верховної Ради народний депутат і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає "5 канал".

"Деякі експерти вважають, що причиною екологічної катастрофи, яка почала розгортатися на Кримському півострові, може бути втрата контролю російською армією над бойовими отруючими речовинами, які вони можуть зберігати на території заводу "Кримський титан". В цій ситуацію вважаю необхідним звернення української держави, зокрема МЗС, до Організації по боротьбі з хімічною зброєю. Для того, щоб вони здійснили моніторинг ситуації на території навколо заводу", – заявив Чубаров.

Аварія на комбінаті "Титан" сталася ще 24-го серпня. За тиждень, 30-го серпня, кримські екологи та експерти дійшли висновку, що через аномальну спеку небезпечні речовини випарувалися саме з кислотовідстійника заводу. Нині екологічну катастрофу на півночі окупованого Криму видно неозброєним оком: металеві речі продовжують покриватися іржею, у повітрі стоїть стійкий запах кислоти. Місцеві мешканці скаржаться на погане самопочуття.

А відучора з Армянська почали евакуйовувати дітей. Токсичні речовини зафіксували й українські прикордонники неподалік контрольно-пропускного пункту "Чаплинка". Після чого евакуювали персонал із небезпечних місць несення служби.

Водночас у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій, стверджують: мешканцям на підконтрольній Україні території нічого не загрожує. Кілька державних служб Херсонської області взяли проби води, ґрунту і повітря. Наразі їх детально вивчають.

"За два дні все згоріло": оприлюднені наслідки "хімічної атаки" у Криму

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Масштабна пожежа на Луганщині: горить ліс уздовж лінії розмежування
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони – відео

"Хімічна атака" у Криму: загрози для життя населення Херсонської області немає

"Хімічна атака" у Криму: місцева мешканка розповіла про евакуацію дітей з Армянська

Хімічні викиди в Криму: завод "Титан" в Армянську закрили і евакуюють дітей

"Хімічна атака" в Криму: оприлюднені наслідки – фото

Експертиза підтвердила: в британському Еймсбері також був російський "Новачок"

Клімкін: Російські окупанти принесли в Крим екологічні катастрофи