В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" постійний представник Президента України в АР Крим Борис Бабін прокоментував рішення прем'єр-міністр РФ Дмитра Медвєдєва –доручити до 10 вересня усунути дефіцит води в Криму.
За словами експерта, в Криму немає екологічної катастрофи через перекриття каналу і бути не може, бо канал – це штучна споруда.
"На півночі Криму до 1954 року були пустелі, і зараз півострів повертається до того стану. Тут може бути економічна катастрофа, і нехай вона там буде. Аби влипнути на природу в Криму, Росії треба молитися, іншого шляху немає. Вода в каналі Криму буде лише з українським військом і українською владою", – заявив Борис Бабін.
Він також наголосив, що підземні резервуари в Криму – обмежені. І в радянські, і в пострадянські часи заборонялося використовувати прісну воду в масштабних промислових кількостях.
"Якщо її викачати, тоді почнуть масово сохнути дерева, і там, де була прісна вода, може заходити солона з моря. Коли Росія окуповувала Крим, то прекрасно розуміла всі ці процеси, тому відповідальність за засуху на півострові несе саме країна-агресор", – зауважив експерт.
Бабін підкреслив, що пустеля в Криму, на жаль, не минуча.
"Нехай Росія думає, що робити: завозити туди воду, будувати водогони. Нехай витрачає кошти на це і чим більше, тим краще. Росія тримає Крим як військову базу, і саме для цього їй потрібна вода, а не для місцевих жителів. Для них це не гуманітарна проблема. Російська влада власне населення не вважає за людей, то окупованої території – тим паче. Навіть якщо там буде посуха, яка загрожуватием життю людей, Росії буде байдуже", – наголосив експерт.
Продовження розмови – далі у відео:
Нагадаємо, раніше Остап Семерак пояснив, чому Україна не подає воду в окупований Крим.
Також можна перехлянути фотогалерею за темою:
Крим без материкової води: місцева природа засихає на очах – ФОТО








