Крим без води, засуха
Крим без води, засуха Крим.Реалії

Тука про зневоднення Криму: Я би сказав "хай собі конають", але я держслужбовець

Україні варто дослідити всі можливі ризики, аби після деокупації півострів не довелося відновлювати півстоліття

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Георгій Тука прокоментував ситуацію із засухою в Криму і пояснив, що має робити Україна в такому разі. 

"Я хотів би отримати фаховий аналіз можливих наслідків (засухи в Криму – 5.ua). Як людина емоційна, я би скоріше сказав "Ні, хай собі конають". Але як державний службовець я досить часто розумію, що мої емоції відходять на другий чи навіть на третій план, бо своїми діями я можу завдати шкоди іноді навіть мільйонам наших громадян. Тому я маю під час ухвалення тих чи інших рішень використовувати фахові, фактичні матеріали, а не власні емоційні оцінки", – пояснив Тука особисте ставлення до проблеми зневоднення окупованого Криму.

При цьому, він наголосив, що варто ретельно вивчити всі можливі ризики, збитки і майбутні наслідки цих збитків. 

"Якщо ми, наприклад, не будемо подавати воду протягом майбутніх трьох-п'яти років, якими будуть наслідки для Криму і що, врешті-решт, ми отримаємо після повернення? А чи не вийде так, що нам доведеться потім всією Україною 50 років працювати на відновлення території Криму? Чи варто це робити?" – запитує заступник міністра.

Він переконаний, що досліджувати ситуацію має експертна група, але не політиків, а саме фахівців.

"З моєї точки зору, це мають бути екологи, працівники Міністерства аграрної політики, Міністерства економіки (бо вони роблять розрахунки), Служби безпеки – це без жодних сумнівів, нашого міністерства як міністерства, що запроваджує і реалізує державну політику щодо окупованих територій (МінТОТ – 5.ua). Десь так", – уточнив Тука. 

Продовження розмови – дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Крим без материкової води: місцева природа засихає на очах – ФОТО

Попередній матеріал
Добровільно російські попи з Лаври не підуть – Дейнега
Наступний матеріал
Суд заґратував усіх 4 підозрюваних у вбивстві ветерана АТО Олешка
Loading...