крим, засуха
крим, засуха Крим.Реалії

МінТОТ: Окупований Крим гине через посуху – фото

Крим раніше жив за рахунок води з материкової України

Окупований Росією Крим повністю засихає через нестачу води, яка йшла з материка. Про це сказав заступник міністра з питань окупованих територій Юрій Гримчак, пише "Обозреватель".

"Ми ведемо моніторинг за допомогою супутників, які знімають територію Криму. На сьогодні понад 70% раніше нормальної рослинності повністю висихає. Перекладаючи зрозумілою мовою, степовий Крим, який жив за рахунок води, що йшла з України, повністю засихає, це правда", – сказав Гримчак.

Міністр також зауважив, що згідно з міжнародними конвенціями, забезпечення окупованих територій, включно з питною водою, – це обов'язок РФ.

Гримчак запевнив, Україна може відновити постачу води до Криму, але за кілька умов: виведення військ із Донбасу і звільнення Криму, а також відшкодування завданих збитків.

Крим без материкової води: місцева природа засихає на очах – ФОТО

Якщо ж окупанти захочуть самостійно розпочати поставку води, то, як запевнив міністр, це зробити майже неможливо. "Так, можна возити воду дирижаблями. Теоретично можливо використовувати систему опріснення води, але це дуже дорого, адже й сама система, і її обслуговування потребує багато витрат. Наскільки я знаю, на сьогодні вони навіть не розглядають таку можливість", – пояснив він.

Додамо, у Красногвардійському, Нижньогірському, Первомайському та Радянському районах окупованого Криму вже оголосили режим надзвичайної ситуації через посуху.

Нагадаємо, за час анексії Криму Російська Федерація незаконно видобула з українських родовищ газу близько 7,2 млрд куб. м газу.

Попередній матеріал
"В Україну повернусь": у Києві відбудеться грандіозний гала-концерт за участі оперних зірок
Наступний матеріал
Сенцов: Я прекрасно усвідомлював, на що йшов, за що я опинився тут, і ні про що не шкодую
Loading...

"Вимагаємо змінити": українська сторона гостро відреагувала на мапу Росії з Кримом у британському виданні

Країни G7 обіцяють і надалі підтримувати суверенітет України – комюніке

Росія вже переселила до Криму до 1 мільйона осіб – Джемілєв

"Джерела підтверджують": Джемілєв розповів про ядерні боєголовки РФ у Криму

СБУ викрила фірми, які незаконно продавали авіаквитки з Росії до окупованого Криму

"Живий щит" та обслуга: Кремль зацікавлений мати в Криму три категорії населення