Балаклава, Крим
Балаклава, Крим відкриті джерела

"Джерела підтверджують": Джемілєв розповів про ядерні боєголовки РФ у Криму

Розміщені вони на колишньому секретному об'єкті "Феодосія-13" в урочищі Кизилташ

Низка непрямих ознак і відомостей вказують на наявність, щонайменше, кількох ядерних боєголовок на території анексованого Криму на об'єкті під посиленою охороною окупаційних військ. Про таке заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, передає "Укрінформ". 

"З приводу ядерного арсеналу. Ні наша розвідка, ні розвідка НАТО чітко не підтверджують його наявності в Криму. Вони говорять, що таке може бути, але доказів поки що немає. Проте, у нас є інформація з місця, а також від джерела з Москви про те, що у них там уже є ядерні боєголовки", - розповів Джемілєв.

Він також додав, що з перших днів анексії російська влада у терміновому порядку "почала реставрувати ядерну базу", яка була залишена після підписання Будапештського меморандуму.

"Спочатку туди могли заїжджати вантажники, які возили матеріали, зокрема і кримські татари. Але на якомусь етапі всіх цих робітників усунули і залучали людей, привезених з Росії", - уточнив кримськотатарський лідер.

Наразі на об'єкті встановлене потрійне кільце посиленої охорони з відеоспостереженням. "Люди ходять там з лічильниками Гейгера (детекторами радіоактивного випромінювання - ред.) і перевіряють радіоактивний фон. Це, так би мовити, непрямі підтвердження, що там є ядерна зброя", - переконаний Джемілєв.

За його словами, "джерело з Москви підтвердило, що там уже є шість ядерних боєголовок". Також співрозмовник додав, що об'єкт розташований неподалік Феодосії в урочищі Кизилташ (Краснокам'янка - ред.), де раніше розміщувалось ядерне сховище.

Лідер Меджлісу тим часом нагадав, що в Росії Крим розглядають виключно як військову базу. Щодо кількості військового контингенту РФ на півострові, Джемілєв не був певен: "Навіть якщо йдеться про 60 тисяч військових, то для такого маленького півострова площею 27 тисяч квадратних кілометрів це дуже велика кількість", - наголосив Джемілєв.

ЗМІ ж натомість інформують, що нині кількість російських військовиків у Криму становить від 60 до 80 тисяч осіб.

Як відомо, у квітні 2018 року Генштаб ЗСУ вперше підтвердив: РФ відновлює об'єкти для зберігання ядерної зброї у Криму. Тоді також йшлося про об'єкт "Феодосія-13",на якому, за даними української розвідки, створюються умови для базування стратегічної авіації на аеродромі в Гвардійську.

Попередній матеріал
Свято Трійці відзначають християни східного обряду
Наступний матеріал
У поліції прокоментували проведення Ліги Чемпіонів у столиці – кого затримали