Російські кораблі
Російські кораблі politrussia.com

Танки, БТРи, сучасні ППО: у Міноборони розповіли про озброєння військ РФ у Криму

Агресор намагається перетворити півострів на форпост військової могутності Росії в Чорному морі

Станом на початок 2018 року Росія розмістила в анексованому Криму 583 одиниці бронетранспортерів, 162 артилерійські системи, 113 літаків та 8 кораблів з крилатими ракетами. Про таке заявив заступник міністра оборони України Анатолій Петренко, передає УНІАН

"За останні чотири роки Російська Федерація створила на півострові самодостатнє міжвидове угруповання, здатне вести операції на південно-західному стратегічному напрямку… Це, власне, дозволяє Російській Федерації контролювати акваторію Чорного та Азовського морів, проектувати нестабільність на східну частину Середземного моря, відповідно контролювати повітряний простір і становити небезпеку для прибережних територій всього чорноморського регіону, який за всіма міжнародними договорами і конвенціями має бути зоною безпеки і миру", – зазначив Петренко.

Заступник очільника Міноборони додав, що в окупованому Криму РФ масово інвестує не в культурні, туристичні чи гуманітарні цінності, а насамперед у перетворення півострову на форпост військової могутності Росії в Чорному морі.

Так, агресор задіяв у Криму одразу три воєнні компоненти: сухопутний, повітряний і морський.

  • Сухопутні війська: нарощування потужності

"І коли ми говоримо про сухопутний компонент, Російська Федерація за чотири роки створила армійський корпус – це оперативно-тактичне об'єднання, яке у своєму складі має значну чисельність бронетанкової техніки і особового складу", – повідомив Петренко.

За даними Міноборони, з моменту анексії кількість російських військових у Криму зросла майже втричі.

"Якщо у 2013 році військовослужбовців Російської Федерації в Криму було близько 12 тисяч, зараз цей показник перевищує 31 тисячу. Якщо танків РФ у 2013 році в Криму не було взагалі, то в цьому році їх уже 40, а бронетранспортерів – на противагу 92 одиницям у 2003 році – цьогоріч 583 одиниці. І коли ми говоримо про артилерійські системи: 2003 рік – це 24 одиниці, а в цьому році 162 різні артилерійські системи", – наголосив заступник міністра.

  • Авіація РФ

Пригадав він і про авіаційну компоненту.

"Коли ми оцінюємо повітряний компонент, то на додаток до двох полків морської авіації Чорноморського флоту, яка існувала там до окупації, за ці чотири роки Російська Федерація також створила змішану авіаційну дивізію, яка містить літаки як бомбардувальної, так штурмової і винищувальної авіації. І чисельність літаків Російської Федерації було нарощено за чотири роки з 22 одиниць до 113", – констатував Петренко.

  • Морські сили

Оновлює агресор і корабельний склад.

"Особливо це стосується введення до бойового складу тих кораблів і підводних човнів, які мають у своєму оснащенні крилаті ракети морського базування "Калібр". Ви всі бачили їхнє застосування в Сирії з акваторії Каспійського моря. Зараз у Чорному морі на озброєнні Російської Федерації таких кораблів вісім, і вони сумарно можуть здійснити залп такими крилатими ракетами до 52 одиниць. Дальність ураження такої ракети залежно від його спорядження становить від 1,5 тис. до 2,5 тис. км", – уточнив урядовець.

Тож у Міноборони констатують: Російська Федерація планово впроваджує концепцію зони заборони доступу до Кримського півострова, через комбінування сучасних зразків ППО, таких як комплекси С-400, зразків протикорабельної, ракетної боротьби, таких як "Бастіон" і "Вал", а також через потенціал перекидання з материкової частини Росії на територію Кримського півострова оперативно-тактичних ракетних комплексів "Іскандер".

"Це такі, які вже знаходяться, до речі, в Калінінградській області. Російська Федерація має спроможність з точки зору військової можливості контролювати будь-які військові платформи, які розташовуватимуться в Чорному морі", – повідомив заступник міністра оборони.

Реагувати на такі дії агресора треба політично, дипломатично, а також з точки зору розбудови національних спроможностей України у сфері оборони, наголосив Петренко.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Необхідно максимально розірвати відносини з Росією, щоб вимагати посилення міжнародних санкцій проти РФ – посол
Наступний матеріал
Україна домагатиметься введення персональних санкцій через порушення прав людини в окупованому Криму – Мін'юст
Loading...