Олена Зеркаль
Олена Зеркаль 5 канал

"Росія не відкупиться": рішення суду Гааги та компенсації РФ не визнають Крим російським – МЗС

Жоден із позовів України навіть не зачіпає питання приналежності півострову, це і так очевидно

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль прокоментувала тезу про те, що Росія сплатить компенсації згідно з рішенням міжнародних судів, і це означатиме, що "Крим – російський".

"(Наші позови) – це претензії щодо майна, а не щодо приналежності суверенної території. Ми не ставимо питання стосовно території навіть у нашому позові, який стосується морської конвенції. Ми не говоримо про те, що арбітраж навіть у тому випадку має вирішувати приналежність Криму. Приналежність Криму ніяк не ставиться під питання. Це для всіх зрозуміло, окрім росіян", – зазначила заступниця голови МЗС.

Вона ще раз нагадала: "Ми ставимо питання про втрачене майно, про націоналізоване майно – про те, що втратили приватні інвестори і держава, як інвестор також".

Як інформував 5.UA, 10 травня суд у Гаазі одностайно ухвалив, що Росія несе відповідальність за порушення прав українських інвесторів і має відшкодувати їхнім компаніям збитки за анексію Криму. Нині йдеться про суму в 159 млн доларів.

Попередній матеріал
Транспортування газу через українську ГТС стримує Путіна від повноцінного нападу на Україну – Зеркаль
Наступний матеріал
Трагічна ДТП у Харкові: на суді оприлюднили експертизу автомобілів Дронова та Зайцевої
Loading...