Третейський суд у Гаазі одностайно ухвалив, що Росія несе відповідальність за порушення прав українських інвесторів і має відшкодувати їхнім компаніям збитки за анексію Криму. Що значить таке рішення суду, в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" пояснив економіст Віталій Кузьмін.
"Це непогане рішення, у зв’язку з тим, що це є певний прецедент. Гаазький суд показав: все, що захоплено Російською Федерацією на території Кримського півострова, можна буде повернути. Але в цьому разі не так повернути, як можна буде в найближчому майбутньому отримати певну компенсацію. Бо навіть у цьому суді Російська Федерація максимально ухилялася від участі у процесі. Вони навіть не надавали жодних доказів, і я більш ніж упевнений, що вони спробують не визнавати рішення цього суду", – зазначив експерт.
Водночас, він наголосив: "Але, все-таки, це є прецедент. Це вперше Росію визнали як країну, що анексувала Крим і повинна відшкодувати збитки".
У разі, якщо РФ відмовиться виконувати рішення суду, кошти зможуть повернути.
Якщо навіть Російська Федерація не захоче виконувати цього рішення, тоді є інший варіант. Наприклад, суд може арештувати активи Російської Федерації за кордоном – рухоме і нерухоме майно, і робити взаємозалік.
Наприклад, арештують якийсь будинок, продадуть його на аукціоні і спробують відшкодувати ці 159 мільйонів євро нашим підприємцям.
Про яке майно йдеться, та яке значення має рішення суду Гааги для українських підприємців, які втратили активи через анексію Криму – про все це детальніше дивіться у відео:
Як інформував 5.UA, 10 травня суд у Гаазі одностайно ухвалив, що Росія несе відповідальність за порушення прав українських інвесторів і має відшкодувати їхнім компаніям збитки за анексію Криму. Нині йдеться про суму в 159 млн доларів.