Радбез ООН звинуватив РФ у прямій агресії – дипломат від Росії ніби й не помітив

У Радбезі ООН за ініціативи України влаштували обговорення ситуації в Криму. Офіційний Київ зажадав проінформувати світ про незаконність виборів російського президента, що їх влаштовують цієї неділі на території анексованого півострова

Анексія Криму, порушення прав людини і неповага Росії до норм міжнародного права – про це говорили під час екстреного засідання Ради безпеки ООН. Представники країн-членів та інших держав переконували одне одного: окупація Кремлем Автономії та агресія на Донбасі – пряме порушення міжнародного правопорядку.

"Я хочу бути чіткою. Крим – це частина України. Америка відкидає окупацію Криму Росією, бо вона порушує основоположні принципи міжнародного права. Я не можу не звернути уваги й на гуманітарну катастрофу, яку Росія створила на сході України, під час якої загинуло не менш як десять тисяч людей. Ми не маємо сумнівів, що Росія там. Допоки Федерація не виведе своїх військ із Криму та Донбасу, нема сенсу обговорювати послаблення санкцій", – наголосила заступниця постійного представника США в ООН Келлі Керрі.

Не визнавати вибори в Криму і санкції проти Росії закликала заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль. Вона наголосила: Російська Федерація удвічі збільшила військовий контингент на Кримському півострові.

"Росія більш ніж удвічі посилила присутність військових на півострові і надалі використовує інфраструктуру Криму, щоб розмістити там ядерну зброю. РФ розгорнула на півострові два батальйони, які здатні знищувати літаки, дрони й ракети в радіусі до 400 кілометрів. Іншими словами, Москва перетворює Крим на величезну військову базу і використовує її як плацдарм для агресії в інших регіонах", – зауважила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

Олена Зеркаль

Позиція Європейського Союзу чітка і непохитна: не визнавати проведення виборів президента Росії на території Криму. Про це заявив представник ЄС в ООН.

Дипломат засудив мілітаризацію півострова і зауважив, що це позначається на безпеці всього регіону. Згадав і будівництво скандального Керченського мосту.

"ЄС засуджує будівництво мосту в Керчі без згоди України. Вважаємо, що воно негативно позначиться на українських портах Азовського моря. ЄС також постійно порушує проблему дотримання прав людини на території анексованого півострова", – повідомив представник ЄС в ООН Жоао Вале де Альмейда.

Розслідувати порушення прав людини в Криму та покарати винних закликали й представники Великої Британії та Франції. Наголосили: міжнародна спільнота має відповісти на недотримання Росією норм міжнародного права, тому що йдеться про довіру до міжнародного законодавства в цілому.

"Окупація 10 тисяч квадратних миль української території – серйозне порушення міжнародних домовленостей і законодавства. Анексія Криму Росією – один із найагресивніших актів, здійснений від часів Другої Світової війни", – заявив заступник Постійного представника Великої Британії в ООН Джонатан Аллен.

"Незаконна анексія, яку не визнають ні Франція, ні Європейський Союз, є джерелом загрози для єдності й суверенітету держави-члена ООН. Це підриває зусилля ООН та Ради безпеки щодо захисту міжнародного права", – переконаний постійний представник Франції в ООН Франсуа Делатр.

А Росія жодних порушень світового законодавства у своїх діях не вбачає. Ба більше, впевнена – не порушувала суверенітету та територіальної цілісності України.

"Підтверджені меморандумом зобов'язання, відповідно до принципів, закріплених у Гельсінському акті ОБСЄ – утримуватися від загрози застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України, а також поважати суверенітет та існуючі кордони – повністю нами дотримуються", –каже заступник постійного представника РФ в ООН Дмитро Полянський.

Президентські вибори в Росії відбудуться в неділю – в річницю анексії Криму. Ще 1 березня Верховна Рада закликала світову спільноту не визнавати їхньої легітимності – на території українського півострова.

Вероніка Орєхова, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У країнах Європи відбуваються акції солідарності "Крим – це Україна" – фото

Акція 'Крим – це Україна' у Ватикані
/
Акція "Крим – це Україна" у Ватикані
Акція 'Крим – це Україна' у Ватикані
/
Акція "Крим – це Україна" у Ватикані
Акція 'Крим – це Україна' у Польщі
/
Акція "Крим – це Україна" у Польщі
Акція 'Крим – це Україна' у Великій Британії
/
Акція "Крим – це Україна" у Великій Британії
Акція 'Крим – це Україна' у Великій Британії
/
Акція "Крим – це Україна" у Великій Британії
Акція 'Крим – це Україна' у Швеції
/
Акція "Крим – це Україна" у Швеції
Акція 'Крим – це Україна' у Німеччині
/
Акція "Крим – це Україна" у Німеччині

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": співак Арсен Мірзоян в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Випробування народною любов'ю: у Львові провели конкурс на найкращого двірника