Крим, каналізаційні стоки

"Пустельний Крим": окупанти хочуть зрошувати поля каналізаційними водами

Розробили "диво-обладнання" для фільтрації каналізаційних стоків учені з Сибіру

В окупованому Криму через брак води шукають нові можливості для зрошення сільськогосподарських угідь. Нещодавній експеримент із каналізаційною водою вже почали впроваджувати у життя. Про таке повідомляє видання "Крим.Реалії".

Як заявив в. о. директора Інституту сільського господарства анексованого Криму Володимир Паштецький, йдеться про десятки гектарів полів і садів.

Розробили "диво-обладнання" вчені з Сибіру. Саме його нині випробовують у Криму. Розробка має очищувати каналізаційні стоки і таким чином робити їх придатними для поливу. Крім того, на окупованому півострові побутує думка про те, що "якби вода була не стічна, то й придатна для пиття".

Поки ж експериментально окупаційна влада реалізує три проекти краплинного зрошення полів, один з яких – повністю каналізаційною водою. Її планують використати для овочевого виробництва, розвитку садівництва, виноградарства тощо.

Натомість експерт Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку Сергій Гапон каже: очищені каналізаційні стоки використовувати для поливу не рекомендується.

"Поля просто будуть отримувати величезну кількість органіки непотрібної, і, отже, процеси будуть йти в різних неконтрольованих напрямках", – прогнозує Гапон.

Зауважимо, що торік у буряку, який поливали стічними водами, знайшли забагато нітритів.

Нагадаємо також, раніше у МінТОТ повідомили, що на тимчасово окупованій території Криму зафіксовано значне зменшення рослинності. Впродовж двох років індекс NDVI, який застосовується для кількісної оцінки рослинного покриву, в деяких частинах півострову знизився до найнижчої позначки 0,3.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Крим без материкової води: місцева природа засихає на очах – ФОТО

Попередній матеріал
"Сі Бриз-2018": брифінг керівників українсько-американських навчань – відео
Наступний матеріал
Хист до моди – без вікових обмежень: молоді дизайнери вперше з'їхалися до Києва на міжнародний конкурс – що показали