В окупованому Криму через брак води шукають нові можливості для зрошення сільськогосподарських угідь. Нещодавній експеримент із каналізаційною водою вже почали впроваджувати у життя. Про таке повідомляє видання "Крим.Реалії".
Як заявив в. о. директора Інституту сільського господарства анексованого Криму Володимир Паштецький, йдеться про десятки гектарів полів і садів.
Розробили "диво-обладнання" вчені з Сибіру. Саме його нині випробовують у Криму. Розробка має очищувати каналізаційні стоки і таким чином робити їх придатними для поливу. Крім того, на окупованому півострові побутує думка про те, що "якби вода була не стічна, то й придатна для пиття".
Поки ж експериментально окупаційна влада реалізує три проекти краплинного зрошення полів, один з яких – повністю каналізаційною водою. Її планують використати для овочевого виробництва, розвитку садівництва, виноградарства тощо.
Натомість експерт Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку Сергій Гапон каже: очищені каналізаційні стоки використовувати для поливу не рекомендується.
"Поля просто будуть отримувати величезну кількість органіки непотрібної, і, отже, процеси будуть йти в різних неконтрольованих напрямках", – прогнозує Гапон.
Зауважимо, що торік у буряку, який поливали стічними водами, знайшли забагато нітритів.
Нагадаємо також, раніше у МінТОТ повідомили, що на тимчасово окупованій території Криму зафіксовано значне зменшення рослинності. Впродовж двох років індекс NDVI, який застосовується для кількісної оцінки рослинного покриву, в деяких частинах півострову знизився до найнижчої позначки 0,3.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Крим без материкової води: місцева природа засихає на очах – ФОТО








